Więcej zieleni dzięki dotacji

Grodzisk Maz.

Dzięki pozyskaniu specjalnej dotacji, władzom Grodziska udało się rozpocząć pielęgnację drzew w zabytkowym parku w Kłudnie Starym i nasadzenia wokół Stawów Walczewskiego.

Całkowity koszt inwestycji to prawie pół miliona złotych, a aż 90 proc tej kwoty udało się pozyskac w ramach dotacji. Jak te środki zostaną zagospodarowane? – W ramach zadania prowadzone są prace pielęgnacyjne drzewostanu w zabytkowym parku w Kłudnie Starym na 407 drzewach oraz wykonywane nasadzenia w parku otaczającym Stawy Walczewskiego. Na terenach przy stawach jeszcze w tym roku pojawi się 173 szt. nowych drzew. – informuje Monika Kwiczak z grodziskieg urzędu gminy.

– Są to duże drzewa o wysokości powyżej 4-5 m – głównie gatunki charakterystyczne dla lokalnego krajobrazu: brzozy, wierzby, olchy, klony i jesiony. Z bardziej ozdobnych gatunków posadzone zostaną metasekwoje -drzewa iglaste zrzucające igły na zimę oraz kwitnące wiosną świdośliwy – dodaje.

Jak zapewniają grodziscy urzędnicy, zlecono już wykonanie projektu docelowego zagospodarowania parku wokół Stawów Walczewskiego. Mają się tam znaleźć dodatkowe ścieżki i mostek, ławki, oświetlenie, leśny park przygód dla dzieci, wypożyczalnia sprzętu wodnego z pomostami, plaża z kąpieliskiem, urządzenia street workout, boiska do siatkówki plażowej z trybunami oraz wieża widokowa.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.