Więcej ścieżek rowerowych w Pruszkowie

Pruszków

Mapa tras rowerowych w Pruszkowie i okolicach stale powiększa się o nowe odcinki. Pruszkowski magistrat ogłosił przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie trzech kolejnych fragmentów.

Gdzie pojawią się nowe odcinki ścieżek rowerowych? Pierwszy bezie przebiegał wzdłuż al. Wojska Polskiego od ul. Kubusia Puchatka do ul. Miry Zimińskiej-Sygietyńkiej. Kolejny projektanci muszą  wkomponować w ul. Niecałą od ul. Bolesława Prusa do Parku Kościuszki. Ostatni ma prowadzić wzdłuż ul. Lipowej od ul. Kopernika do rzeki Utraty (bez mostku).

Niestety miłośnicy przejażdżek rowerowych na nowe fragmenty tras muszą poczekać. I to dość długo. W pierwszej kolejności konieczne będzie zaprojektowanie ścieżek, choć tu wykonawca będzie miał nieco ułatwione zadanie. W dokumentacji przetargowej są przedstawione wstępne koncepcje tras. I tak ścieżka wzdłuż Wojska Polskiego ma przebiegać po wschodniej stronie jezdni. Na ul. Niecałej na odcinku od ul. Bolesława Prusa do al. Wojska Polskiego zaplanowano wprowadzenie ruchu rowerowego do strefy zamieszkania, natomiast na pozostałym odcinku ul. Niecałej zostanie wybudowana nowa ścieżka rowerowa. Przy ul. Lipowej ma powstać ścieżka rowerowa z chodnikiem. 

Kiedy nowe odcinki dróg dla rowerów mają być gotowe? Wykonawca ma termin wyznaczony na koniec kwietnia 2020 r.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.