Więcej kursów na linii skierniewickiej

Kolej

Koleje Mazowieckie opublikowały rozkład, który zacznie obowiązywać od 13 grudnia. Dla pasażerów mamy dobre wieści. Zwiększy się liczba połączeń, a kursowanie pociągów powinno wrócić do względnej normy.

Czego możemy spodziewać się na linii skierniewickiej?– Wraz z zakończeniem prac modernizacyjnych (z wyjątkiem przebudowy stacji Skierniewice), wszystkie zaplanowane pociągi w rocznym rozkładzie jazdy będą kursowały na linii. Średnio w godzinie szczytowej na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Warszawa będzie kursowało pięć par pociągów. Po podniesieniu parametrów linii, większość pociągów do/z Skierniewic będzie obsługiwana nowym taborem 45 WE „Impuls” (na zdjęciu), co przyczyni się do skrócenia czasu przejazdu pociągów o ok. 10 min w porównaniu do obecnie obowiązującego rozkładu jazdy – informują Koleje Mazowieckie.

Grafik będzie obowiązywał do 12 marca, z korektą w połowie lutego. Druga połowa przyszłego roku będzie dla pasażerów trudniejsza. Zarządca infrastruktury, czyli PKP PLK, przymierza się bowiem do remontu na linii nr 447 Warszawa Włochy-Grodzisk Mazowiecki. Prace mają ruszyć w sierpniu 2016 r. i potrwać aż trzy lata. W czasie prac ruch pociągów będzie się odbywał jednotorowo na odcinku Warszawa Włochy-Pruszków. Na szlaku Grodzisk Mazowiecki-Pruszków organizacja ruchu jest obecnie planowana. Niewykluczone, że do Grodziska pojadą nie pociągi, a autobusowa komunikacja zastępcza.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.