Widzisz dzika, zachowaj spokój

Komorów

Często zwierzyna wychodzi z lasu w poszukiwaniu pożywienia. W piątek (9 czerwca) na placu Paderewskiego w Komorowie pojawił się dzik.

Kilka dni temu informowaliśmy o sarnach, które spacerowały w Parku Potulickiego w Pruszkowie. Przeczytasz o tym tu http://wiadomosci.wpr24.pl/sarny-w-pruszkowskim-parku;31408.html. W miniony piątek mieszkańcy Komorowa również mieli „niespodziewanego gościa”. – Przed południem na placu Ignacego Paderewskiego w Komorowie pojawił się dzik. Niezwłocznie po otrzymaniu takiej informacji służby tym się zajmujące, „przegoniły ” zwierzę do lasu – informuje Gmina Michałowice.

W porze letniej zwierzęta regularnie pojawiają się na ulicach. Często stwarzają zagrożenie w ruchu drogowym, a bywa, że dla wielu osób spotkanie z dzikiem i sarną budzi ogromne obawy. Pojawia się pytanie, co robić w takiej sytuacji. – Po pierwsze – najlepiej pozostawić je w spokoju. Zwierzę jest zagubione i przestraszone, gdyż nie jest w swoim naturalnym środowisku. Z reguły nocą same znajdzie drogę do domu – lasu. Po drugie – należy zgłosić ten fakt odpowiednim służbom, które w zależności od sytuacji, a ta za każdym razem może być inna, podejmą odpowiednie działania – radzi michałowicki urząd.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.