Wiatr i intesywne opady śniegu

Region

Przyrost pokrywy śnieżnej od 7 cm do 12 cm – tak prognozują synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Na całym Mazowszu obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu.

Czego dokładnie należy się spodziewać? – Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 7 cm do 12 cm. Opadom będzie towarzyszył wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 70 km/h, który miejscami może powodować zawieje i zamiecie śnieżne – brzmi komunikat wydany przez IMGW.

Oszacowano, że prognozy sprawdzą się w 80 proc. Opady śniegu i wiatr będą obecne przynajmniej do południa w środę. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. Kiepskie warunki pogodowe będą utrudniały jazdę samochodem.

Z uwagi na pogodę wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia. Według IMGW przewiduje się: „Wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.”

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.