Wiadukt nad Cierlicką do remontu

Region

Ulica Cierlicka nie jest zbyt lubiana przez kierowców. W ostatnim czasie modernizacja nawierzchni i budowa ronda mocno dały się we znaki kierowcom. Niestety to nie ostatnie utrudnienia obrębie tej ulicy, już w przyszłym tygodniu powinien ruszyć remont wiaduktu w ciągu ulicy Traktorzystów, który znajduje się nad Cierlicką.

Obecnie drogowcy czekają już tylko na zatwierdzenie projektu organizacji ruchu, ten dokument zawiera planowane trasy objazdów. Projekt musi zostać zaakceptowany przez miejskiego inżyniera ruchu. Po otrzymaniu decyzji firma Mosty Warszawa, która jest wykonawcą, będzie mogła rozpocząć prace.

Wiadukt znajdujący się w ciągu ulicy Traktorzystów zostanie praktycznie całkowicie rozebrany. Drogowcy w trakcie remontu wymienią również podpory i przęsła, dodatkowo sam wiadukt zostanie podniesiony o 20 cm. Dzięki temu prześwit osiągnie wysokość 4 m a jeżdżące Cierlicką ciężarówki nie będą miały problemu z przejazdem pod wiaduktem.

Modernizacja wiaduktu spowoduje spore utrudnienia w ruchu. Ulica Traktorzystów zostanie zamknięta na odcinku od skrzyżowania Władysława Jagiełły i Stanisława Wojciechowskiego do przejścia dla pieszych przy stacji PKP Warszawa-Ursus. W trakcie demontażu płyty wiaduktu oraz wznoszenia nowej konstrukcji drogowcy przewidują również czasowe zamknięcie ulicy Cierlickiej.

W ostatnim czasie nałożenie remontów w ciągu linii kolejowej jest przyczyną ogromnych korków. Obecnie z powodu budowy ronda zamknięty jest wiadukt w Piastowie. Od 8 sierpnia wyłączony z ruchu samochodowego zostanie przejazd kolejowy w Pruszkowie. Dodatkowe utrudnienia przy przejeździe pod torami PKP w Ursusie mogą jeszcze bardziej skomplikować przejazd kierowcom.

Remont wiaduktu nad Cierlicką ma potrwać do końca bieżącego roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.