Wiadukt na Papierni będzie podwieszany

Pruszków

Na dzisiejszym spotkaniu konsultacyjnym władze powiatu pruszkowskiego, Pruszkowa i Piastowa wybrały wariant budowy przeprawy nad torami PKP. Wiadukt ma być podwieszany.

Kolejny krok o budowy nowej przeprawy nad torami kolejowymi. Prace projektowe idą pełną parą. Dziś samorządowcy wybrali wariant budowy nowego wiaduktu. – Projektant przedstawił koncepcje rozwiązania przeprawy nad torami. Wszyscy zgodzili się, że najlepszym rozwiązaniem będzie przeprawa podwieszana, która pozwoli na sprawną realizacje tej inwestycji spowoduj jak najmniejszą kolizję z ruchem kolejowym. Nie jest ona też najdroższa, więc ze wszech miar zależy  zarządowi powiatu, na tym by ta realizacja się dokonała – poinformował Maksym Gołoś, starosta pruszkowski. – W tej chwili dbamy o to, aby udało się aneksować porozumienie między powiatem, Pruszkowem, Piastowem i koleją. Zależy nam na tym, żeby kolej nadal utrzymywała wolę współpracy w tym zakresie, abyśmy w 2019 r. mogli przystąpić do realizacji tej jakże ważnej inwestycji dla ruchu północ-południe w powiecie pruszkowskim – dodaje Gołoś.

Skoro wybrano już wariant budowy, to konieczne będzie przygotowanie dokładnej dokumentacji projektowej. Z pytaniami o termin realizacji tej inwestycji zwróciliśmy się do władz miasta. – Dokumentacja zapewne będzie gotowa w połowie przyszłego roku. Następne konieczne będzie podpisanie porozumienia. Dobrą informacją jest to, że kolejarze chcą partycypować w kosztach budowy wiaduktu. Dzięki temu wydatki rozłożą się na miasta Pruszków i Piastów, powiat oraz kolej. Szacujemy, że ta inwestycja będzie kosztować około 20 mln zł – mówi Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to jest szansa na to, że nową przeprawą pojedziemy w 2020 r.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.