Węzeł Nadarzyn przejezdny na majówkę?

Nadarzyn

Mamy dobrą informację dla wszystkich kierowców. Wykonawca przebudowy DK 8 chce udostępnić węzeł Nadarzyn jeszcze przed majówką.

Przebudowa drogi krajowej nr 8 do parametrów trasy ekspresowej na odcinku Paszków – Radziejowice powoli wchodzi i finałową fazę. Jest szansa, że jeszcze przed majówką kierowcy będą mogli korzystać z węzła Nadarzyn. To właśnie w tym miejscu prowadzone były nieprzewidziane prace archeologiczne, które sparaliżowały roboty drogowe na kilka miesięcy.

Obecnie węzeł jest już praktycznie gotowy. Jeszcze przed świętami zostaną wykonane prace związane z układaniem warstwy ścieralnej na rondzie od strony Kajetan. Zaplanowano również wykonanie prac bitumicznych na rondzie u zbiegu ulic Brzozowej, Rolnej i Klonowej. To oznacza, że docelowa nawierzchnia na całym węźle ma być gotowa do końca tego tygodnia.

Tuż po świętach wykonawca ma wprowadzić stałą organizację ruchu wraz z malowaniem oznakowania poziomego. Wiele wskazuje wiec na to, że przez węzeł Nadarzyn pojedziemy jeszcze przed weekendem majowym.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 18

18 odpowiedzi na “Węzeł Nadarzyn przejezdny na majówkę?”

 1. kaj pisze:

  a jak zjechać z s8 na Nadarzyn ? już przy EXPO ? ;(

 2. Dzejson pisze:

  Nie ma jak to „prace archeologiczne”

 3. Kpt Nemo pisze:

  No proszę. Sami eksperci od budowy dróg.. A może tak pochwalcie się swoim wyksztsłceniem. Zapewne zawodówka ledwo skończona.

 4. Qlca pisze:

  Ale wjazdu na ekspresówkę w stronę Warszawy chyba nie ma ,trzeba jechać drogami serwisowymi do Ptak Expo ,albo do ronda przy Starej Wsi ,chyba ,ze się melę ???

 5. Dr. Huckenbush pisze:

  do Brinowianina. Tylko że w Pruszkowie na tym jednym węźle „wisi” ponad 60 tysięczne miast. W Nadarzynie jednak ruch jest zdecydowanie mniejszy. Co nie zmienia faktu, że jest źle zaprojektowany. Problemem Pruszkowa jest ponadto dojazd drogą jednojezdniową do węzła, w sytuacji kiedy można zrobić po dwa pasy ruchu w każdym kierunku od ronda na Żbikowie do węzła. Ponadto problemem Pruszkowa „od zawsze” jest brak odpowiedniej ilości przepraw przez tory kolejowe i brak wybudowania Paszkowianki.

 6. Brwinowianin pisze:

  …i to można nazwać prawdziwym bezkolizyjnym węzłem, gdzie płynnie wjeżdżamy na ronda i nie tworzą się zatory (KORKI)…
  w przeciwieństwie do „WĘZŁA” Pruszków, gdzie codziennie są gigantyczne korki

  • none pisze:

   Zdziwisz się, ale tutaj jest tyle niedoróbek/błędów powodujących zagrożenie dla życia, że szkoda gadać. Wystarczy wymienić chodnik (ze ścieżką rowerową) kończący się przejściem dla pieszych zaraz za zakrętem drogi, do ostatniej chwili zasłonięty przez ekrany dźwiękochłonne: i.imgur.com/HMfDGrGh.jpg – nie mam zielonego pojęcia, kto zaprojektował i zaakceptował takie rozwiązanie, ale chyba zabrakło im wyobraźni…

  • Anonim pisze:

   Przecież węzeł „Pruszków” można przebudować bez ingerencji w autostradę. Ciekawe dlaczego z tym wszyscy zwlekają? Do roboty nasze władze kochane!!!

  • Gość pisze:

   Bo w Pruszkowie to jest węzeł gordyjski. W Pruszkowie jest coś takiego jak trójkąt bermudzki i przez to niczego się w Pruszkowie nie da zrobić dobrze.

  • Wilku Starszy pisze:

   Porównaj sobie ile mieszkańców mają miejscowości jeżdżące przez ten węzeł, a ile te jeżdżące przez węzeł Pruszków. Już ci policzyłem w innym miejscu, że węzeł Pruszków musi obsłużyć miejscowości liczące w sumie ponad 120 tysięcy mieszkańców. Choćbyś tam ronda wstawił, to miałbyś korki. Dlaczego na rondzie na Żbikowie jest korek? Przecież rondo to takie super przeciwkorkowe rozwiązanie…

   • Anonim pisze:

    Nie ma sytuacji bez wyjścia, trzeba tylko chcieć je rozwiązać i to powinno przyświecać naszym włodarzom.

    • Wilku Starszy pisze:

     Włodarz brwinowski już zaprezentował rozwiązanie i ja mu w tym kibicuję. Łącznik umożliwiający wjazd z Brwinowa na autostradę od strony Ożarowa Mazowieckiego bez przejazdu przez to tragiczne skrzyżowanie.

  • Wilku Starszy pisze:

   Poza tym węzeł z rondami dalej jest kolizyjny, bo występują kolizje na rondzie. Kolejny raz udowadniasz, że nie wiesz o czym piszesz. Zostaw tematy drogowe.

 7. none pisze:

  Hurra, nareszcie! Tylko rok opóźnienia, ale jak to mówią lepiej późno, niż wcale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły