Weź udział we wspólnym sadzeniu dębów!

Brwinów

To ostatni gwizdek aby wziąć udział w akcji sadzenia szpaleru dębów wzdłuż ścieżki rowerowej Brwinów-Parzniew. Chętni mogą zgłaszać się tylko do jutra, czyli 6 kwietnia. Natomiast wielkie sadzenie drzew odbędzie się w przyszłą sobotę.

O co w tym chodzi? Sprawa jest prosta. Wszystkie osoby, którym nie jest obojętne otaczające nas środowisko mogą wziąć udział w sobotniej akcji sadzenia dębów. – Każdy może przyłączyć się do wspólnej pracy przy sadzeniu drzew. W szczególny sposób zaproszone są szkoły, przedszkola, organizacje pozarządowe z terenu gminy Brwinów oraz reprezentacji gminnych instytucji – czytamy na stronie internetowej gminy Brwinów.

Na początku sadzonki nie robią piorunującego wrażenia. Jednak po kilku bądź kilkunastu latach gdy dęby urosną widok 100 takich drzew przy drodze rowerowej będzie zjawiskowy. Czemu gmina Brwinów postanowiła zdecydować się na taki krok? – Dbamy o drzewa i aleje, pielęgnujemy pomniki przyrody. W planach jest zakładanie nowych alej i sadzenie szpalerów drzew – wyjaśnia Edyta Osmańska-Jakóbik, kierownik Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa w Urzędzie Gminy Brwinów.

Wolontariusze nie muszą się martwić, że czegoś zabraknie. Organizatorzy akcji przygotują wspomniany teren, zapewnią sadzonki dębów, a nawet pomogą przy ich sadzeniu. Wszyscy chętni do udziału muszą najpierw wysłać swoje zgłoszenie do jutra (6 kwietnia) na adres mailowy: zielen@brwinow.pl (karta zgłoszeniowa dostępna TU).

Jak informuje brwinowski magistrat to kolejne takie działanie z Fundacją EkoRozwoju. Szpaler dębów powstanie w ramach programu „Drogi dla natury – kampanii promocji zadrzewień w krajobrazie rolniczym jako siedlisk przyrody i korytarzy ekologicznych”.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.