Weekendowy remont, utrudnienia na WKD

Kolej

W najbliższy weekend, 16-17 kwietnia, na odcinku Podkowa Leśna Główna – Milanówek Grudów Warszawska Kolej Dojazdowa zaplanowała przeprowadzenie prac torowych. Podróżni muszą liczyć się z utrudnieniami.

Odcinek będzie zamknięty w godzinach 7.30-16.30. W tym czasie kolejarze wykonają roboty konserwacyjne oraz wymienią najbardziej zużyte elementy infrastruktury. WKD podjęła decyzję, że najlepszym czasem do realizacji tego zadania będzie weekend ze względu na mniejsze natężenie ruchu. Przedsięwzięcie nie jest duże, lecz konieczne do wykonania. Przede wszystkim chodzi o to, żeby jak najmniej na całym remoncie ucierpieli podróżujący.

Jak zatem będzie wyglądał ruch do i z Milanówka? Ostatnie kursy pociągów w pełnych relacjach przed rozpoczęciem prac odbędą o 6.05 z Warszawy Śródmieście oraz 7.10 ze stacji Milanówek Grudów. Pierwsze pełne kurs po zakończeniu utrudnień zaplanowano na 15:50 z Warszawy Śródmieście. Z kolei pociąg ze stacji Milanówek Grudów wyruszy o 17.10. Nie ulega zmianie rozkłady jazdy do i z Grodziska.

W związku z utrudnieniami będzie można korzystać z komunikacji zastępczej. Jak często będzie kursowała? – W zamian za wycofane pociągi WKD na odcinku Podkowa Leśna Główna – Podkowa Leśna Zachodnia – Milanówek Grudów w godz. 7:25-16:16 zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Kursy autobusów komunikacji zastępczej będą skomunikowane z pociągami WKD w punkcie przesiadkowym zlokalizowanym przy stacji „Podkowa Leśna Główna” (ul. Lotnicza). W czasie zamknięcia autobusy komunikacji zastępczej będą wyruszać z przystanku „Milanówek Grudów” o 6 minut wcześniej względem normalnego rozkładu jazdy pociągów – informuje WKD.

Szczegółowy rozkłady jazdy pociągów i autobusów można sprawdzić tu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.