Weekendowy remont na WKD

Kolej

Warszawska Kolej Dojazdowa w połowie kwietnia zamknie dla ruchu odcinek Podkowa Leśna Główna – Milanówek Grudów. Podróżni muszą przygotować się na dwudniowe utrudnienia. Roboty będą prowadzone w weekend.

Na weekend 16-17 kwietnia Warszawska Kolej Dojazdowa zaplanowała przeprowadzenie prac torowych na odcinku Podkowa Leśna Główna – Milanówek Grudów. Chodzi tu głównie o wykonanie robót konserwacyjnych i wymianę najbardziej zużytych elementów infrastruktury kolejowej. Nie jest duże przedsięwzięcie, ale konieczne do wykonania. Podróżni muszą przygotować się na dwudniowe utrudnienia, ponieważ na czas prac kolejarze muszą całkowicie zamknąć wspomniany odcinek. Zamknięcie jest planowane w godz. 7.30 – 16.30 zarówno w sobotę, jak i w niedzielę.

Z uwagi na prowadzone prace konieczne jest wprowadzenie zmian i ograniczeń w rozkładzie jazdy, które obejmie kursy do i z Milanówka. Ostatnie pełne kursy przed porannym zamknięciem na szlak wyruszy o 6.05 z Warszawy Śródmieście i o 7.10 ze stacji Milanówek Grudów. Pierwsze kursy w pełnych relacjach po zakończeniu utrudnień planowane są na 15.50 z Warszawy Śródmieście oraz o 17.10 ze stacji Milanówek Grudów. Kursy na szlaku Grodzisk – Warszawa będą odbywać się normalnie.

WKD na czas zamknięcia toru uruchomi komunikację autobusową, która podróżnych będzie dowozić do stacji Podkowa Leśna Główna. Autobusy będą wyruszać z przystanku Milanówek Grudów o 6 minut wcześniej względem normalnego rozkładu jazdy pociągów. Autobusy obsługujące relację do Milanówka w rejonie przystanku Podkowa Leśna Zachodnia będą zatrzymywać się przy skrzyżowaniu ulic: Słowiczej i Zachodniej. Ważna informacja dla podróżnych korzystających z przystanku Polesie. Tu autobusy komunikacji zastępczej nie dojadą.

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów i autobusów dostępny jest tutaj.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.