Weekendowe ograniczenia w kursowaniu WKD

Region

Warszawska Kolej Dojazdowa planuje przeprowadzenie napraw gwarancyjnych na odcinku Warszawa Śródmieście-Komorów.

To już drugi weekend z planowanymi utrudnieniami. Roboty będą prowadzone w dniach 24-25 listopada. W tych dniach tor nr 1 zostanie całkowicie wyłączony z ruchu. – Tor nr 1 na szlaku Warszawa Śródmieście WKD-Komorów, zostanie całodobowo zamknięty dla ruchu pociągów, a w celu uzupełnienia oferty przewozowej na trasie tej uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza. Na wspomnianym odcinku ruch pociągów będzie prowadzony wahadłowo, wyłącznie po torze nr 2. Częstotliwość kursowania pociągów z uwagi na obowiązujące regulacje oraz przepustowość szlaku wyniesie: co 70 minut dla jednego kierunku ruchu – informuje przewoźnik.

Jak dodaje WKD, pociągi uruchomione w relacji Milanówek Grudów-Komorów będą kursowały z częstotliwością co 70 minut dla jednego kierunku ruchu. Na stacji Komorów zostanie zorganizowana skomunikowana przesiadka pomiędzy pociągami tej relacji i pojazdami zastępczej komunikacji autobusowej do i z Warszawy. Na szlaku Komorów-Podkowa Leśna Główna częstotliwość kursowania pociągów wyniesie 25/45 minut dla jednego kierunku ruchu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.