Weekendowa „wymiana ciepła” przy Jadłodzielni

Pruszków

Kolejna inicjatywa twórców pruszkowskiej Jadłodzielni. Tym razem chodzi o wymianę ciepłej odzieży. Przynieść lub wybrać coś dla siebie będzie można w najbliższy weekend.

Pruszkowska Jadłodzielnia zadebiutowała przed Bożym Narodzeniem i był to debiut zdecydowanie udany. Z półek i lodówki ustawionej przy ul. Kraszewskiego znika przynoszone jedzenie, a są momenty, że jest go tam sporo. Twórcy tego miejsca, zachęceni dobry odzewem mieszkańców, mają kolejną propozycję polegającą na dzieleniu się tym, co nam już nie posłuży. Tym razem chodzi o ciepłą zimową odzież.

– Moi drodzy, inicjujemy akcję społeczną, o którą pytaliście przy okazji tematów Jadłodzielni. Na razie weekendową. Weekendowa „Wymiana ciepła”. Wszyscy już wyjęli z szaf ciepłe rzeczy. Wiemy czego już nie założymy. Możemy przynieść w weekend na wieszak a wybrać sobie coś innego. Możemy też nic nie przynosić i zabrać jak potrzebujemy. Przed nami wiele zimowych dni. Ciepłe ubrania mogą się nam przydać. Ubrania, które zostaną po weekendzie zawieziemy do wskazanej noclegowni. Jak macie taką, wskazujcie. Podczas akcji będziemy z Wami rozmawiać na temat powstania takiego miejsca stałej wymiany na przyszły sezon zimowy. Wszystkie pomysły mile widziane – informują członkowie stowarzyszenia Jaspis.

Wieszaki na ubrania pojawią się przy ul. Kraszewskiego 18 w najbliższy weekend, 19 i 20 stycznia, w godz. 9.00-18.00. Przynoszone ubrania muszą być czyste.

Przekażcie tę informację dalej! Niech trafi ona do osób, które mogą być w potrzebie, a niekoniecznie mają dostęp do elektronicznych środków komunikacji.

 

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Weekendowa „wymiana ciepła” przy Jadłodzielni”

 1. Mania pisze:

  Publikacja takiej informacji miałaby większy sens gdyby została umieszczona na portalu z nieco większym wyprzedzenie w stosunku do planowanej akcji. Osoby chętne na oddanie rzeczy mogłyby zaplanować sobie tak możliwość. Podanie tej informacji w ostatniej chwili ogranicza możliwości udziału potencjalnym darczyńcom.

 2. Anonim pisze:

  Nie wiem czy wiecie, ale w Grodzisku myślą o czymś podobnym.

 3. Zul pisze:

  Jeszcze powinna być wymiana alkoholowa mam sporo wina z własnej roboty a bym się napił piwerka tez fajny pomysł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły