Środowa burza nad Pruszkowem

Region

Podtopione piwnice i garaże podziemne, zalane ulice, połamane drzewa i utrudnienia w ruchu drogowym - to efekty wczorajszej burzy, która przeszła przez Pruszków po godzinie 20.

Nawałnica pojawiła się nad Pruszkowem wczoraj wieczorem. W kilka chwil niebo zrobiło się ciemne. Padający przez ponad godzinę obfity deszcz zalał ulice i chodniki. Studzienki nie były w stanie zbierać ogromnych ilości zalegającej wody.

Strażacy mieli bardzo dużo zgłoszeń – kilkadziesiąt razy byli wzywani do podtopień i połamanych drzew. Burza przypominała to, co działo się w ostatnią niedzielę, 30 maja. Nad naszym regionem przeszła wtedy nawałnica – patrz zdjęcia i wideo.

Wiele skrzyżowań i lokalnych ulic zostało zalanych. Na skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego z al. Niepodległości utworzyła się głęboka kałuża. Na ulicy Helenowskiej (os. Staszica) na wysokości urzędu pocztowego droga została całkowicie zalana. Kierowcy musieli przejeżdżać chodnikiem. Utrudnienia były również przy dworcu PKP w Pruszkowie.

Zrobiłeś zdjęcia wczorajszej nawałnicy? Prześlij je do nas na adres kontakt@wpr24.pl


Zalane skrzyżowanie al. Wojska Polskiego z al. Niepodległości. Fot. MS


Ulica Helenowska w Pruszkowie. Fot.Piotr K.


Zalany garaż podziemny na osiedlu Ogrody Piastowskie. Fot. czytelnik

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.