Wcześnie wykryty rak piersi jest wyleczalny, zrób bezpłatne badanie

Region

Panie w wieku 50-69 lat będą mogły wykonać bezpłatne badanie piersi. Mammobusy pojawią się w Piastowie i Grodzisku Mazowieckim.

Badanie mammograficzne jest jedną z najbardziej skutecznych metod wykrywania raka piersi w jego wczesnym stadium. A niestety taki nowotwór wciąż jest częstą chorobą u kobiet… Szczególnie narażone na ryzyko zachorowania są panie w wieku 50-69 lat. Specjalnie dla nich Narodowy Fundusz Zdrowia utworzył program, w którym kobiety te mogą skorzystać z bezpłatnego badania piersi.

 

Im wcześniej choroba zostanie wykryta tym większe są szanse na skuteczną walkę i pokonanie raka. Mammografia jest absolutnie bezbolesna. Trwa tylko kilka minut i polega na wykonaniu czterech zdjęć rentgenowskich (dwóch projekcji każdej piersi). Badanie pozwala na wykrycie zmian bezobjawowych, czyli guzków oraz innych nieprawidłowości w początkowym etapie rozwoju.

– Pacjentki, do których kierowany jest program profilaktyczny (kobiety w wieku 50-69 lat) nie muszą mieć na nie skierowania, ani specjalnego zaproszenia. Aby wykonać mammografię w ramach programu wystarczy zgłosić się do mammobusu lub jednej z placówek realizujących program – napisano na stronie internetowej Narodowego Funduszu Zdrowia.
 

Kiedy i gdzie dokładnie pojawią się mammobusy?
24 października, ul. Warszawska 24 w Piastowie, w godzinach 9.00-17.00 (Mammo-Med).
28 października, ul. Pokoju 75 w Grodzisku Mazowieckim, w godzinach 9.00-17.00 (Geneva Trust).

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.