Wbiegli na 30. piętro, stanęli na podium

Milanówek

Sukces strażaków z OSP Milanówek. Urszula Milczarek i Sergii Makarenkov zajęli 3. miejsce w mistrzostwach Polski strażaków w biegu po schodach – wieżowiec 2017.

Każdego dnia ryzykują własne życie, aby ratować innych. Cenimy strażaków i darzymy ich ogromnym zaufaniem. To bohaterowie naszych czasów, którzy nie boją się żadnych wyzwań. W minioną sobotę (22 kwietnia) 39 ekip strażackich spotkało się w Warszawie, aby zmierzyć się w mistrzostwach Polski w biegu po schodach. Zawodnicy musieli dotrzeć na 30. piętro Pałacu Kultury i Nauki w pełnym rynsztunku. W kategorii mix 3. miejsce wywalczyli strażacy z Milanówka – Urszula Milczarek i Sergii Makarenkov. – Z rezultatu jesteśmy zadowoleni, jednak pozostaje niedosyt, gdyż od drugiego miejsca dzieliły nas sekundy – dzieli się odczuciami Urszula Milczarek.

Pokonanie 800 schodów nie należy do zadań z kategorii łatwych. Ale dokonać tego w pełnym umundurowaniu – to prawdziwa sztuka. – Strażacy wspólnie, podejmując trudne wyzwanie muszą darzyć się wzajemnym zaufaniem, polegać na sobie i wspierać się. Znając swojego partnera mogłam pozwolić sobie na bieg do granic możliwości organizmu. Wiedziałam, że Sergii doprowadzi mnie do celu. Zmęczenie podczas biegu było ogromne. Od 26 piętra to partner odpowiadał za kierunek biegu, ja już tylko kontrolowałam oddech by nie doprowadzić się do omdlenia przed linia mety – wyjaśnia nam Urszula Milczarek.

Aby startować w zawodach biegowych, strażacy muszą poświęcić wiele godzin na przygotowania. W ubiegłym roku w OSP Milanówek rozpoczęła działalność grupa sportowa, która nieustannie pracuje nad formą. – Do zawodów biegania po schodach trzeba przygotowywać się przez cały sezon. My z racji tego, że w Milanówku nie mamy wieżowców musimy dojeżdżać na treningi do Warszawy, gdzie dzięki uprzejmości zarządu PKiN, co czwartek odbywamy treningi na klatce schodowej – tłumaczy zdobywczyni 3. miejsce w mistrzostwach Polski.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.