Ważne spotkanie dotyczące skrzyżowania ul. Błońskiej z ul. Warszawską

Nadarzyn

Mowa o skrzyżowaniu ulic, które znajdują się w Nadarzynie. Jest duża szansa na rozwiązanie znanego od lat problemu – trudnego wyjazd z ul. Błońskiej.

We wtorek, 14 maja odbyło się ważne spotkanie w siedzibie Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie. Dotyczyło ono przebudowy problematycznego skrzyżowania ul. Błońskiej z ul. Warszawską w Nadarzynie. Kierowcy od lat borykają się z trudnym wyjazdem z ul. Błońskiej w kierunku ronda Armii Krajowej. Oczekiwanie na możliwość przejazdu powoduje też korki.

Ponadto, gdy w Nadarzynie powstał ogromny węzeł trasy szybkiego ruchu S8, liczba kierowców korzystających z drogi wojewódzkiej nr 720 może być jeszcze większa. Dlatego przebudowa jest tak ważna dla gminy.

Są szanse na zmianę. Podczas wspomnianego spotkania, opisane wyżej argumenty zostały przyjęte przez przedstawicieli MZDW. Jak informuje urząd, w najbliższych dniach mają zostać zlecone badania natężenia ruchu. Po ich wykonaniu odbędzie się następne spotkanie, podczas którego będzie można określić zakres przebudowy skrzyżowania. W związku z tym, trudno w tej chwili o więcej szczegółów w tej sprawie.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “Ważne spotkanie dotyczące skrzyżowania ul. Błońskiej z ul. Warszawską”

 1. Brwinowianin pisze:

  Jeśli „mądre” głowy postanowią zbudować tam skrzyżowanie ze światłami …to dziś Wam mówię, że korek będzie zawsze już na rondzie przy Kościele… Bo teraz można bezkolizyjnie skręcić w prawo jadąc od ronda w kier. Otrębus… Jeśli będzie skrzyżowanie , to się skończy i korki gotowe.
  Taki wspaniały przykład inżynierii lądowej macie np. w Błoniu;) , gdzie są Korki korki i jeszcze raz korki

 2. bubu24 pisze:

  Kierowcy nie borykają się z tym od lat tylko od czasu likwidacji drugiego połączenia z trasą katowicką. Od tego czasu cały ruch przez Nadarzyn odbywa się przez to skrzyżowanie i rondo przy kościele, które nie sa do tego przystosowane. Ewidentny błąd przy projektowaniu trasy szybkiego ruchu, gdyż wraz z likwidacją „węzła Nadarzyn Południe” istotnej przebudowie powinna ulec praktycznie cała ul. Mszczonowska bo ruch na niej wzrósł o co najmniej 40%.

  • none pisze:

   Trudno się nie zgodzić. Teraz nie tylko Nadarzyn, ale i cała okolica dojeżdża do S8 przez węzeł Nadarzyn, bo alternatywy są praktycznie żadne – albo cofać się kawał drogi do Młochowa, albo stać w korku do Paszkowa, albo obijać sobie samochód na nieprzepisowych progach zwalniających na Magnolii albo dziurach na Jodłowej w drodze do Ptaka -> Paszkowa. Nadarzyn wychodzi najlepiej, więc wszyscy tam ciągną, a rondo przy kościele oraz okoliczna infrastruktura nie została do tego przygotowana.

 3. Maniek pisze:

  Dlaczego skazany za jazdę po pijaku jest na tym zdjęciu ?

 4. Karol pisze:

  Najlepsze byłoby rondo ale czy ono się tam zmieści?Bez budowy paszkowianki i tak Nadarzyn,Otrębusy,Brwinów stoją w korku.

 5. loża@szyderców pisze:

  Bo jedna myśl im chodzi po głowie którą tak streszczę: co by tu jeszcze….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły