Ważą się losy kamer przed grodziskim tunelem

Grodzisk Maz.

Kierowcy często zrywają ograniczniki umieszczone przed tunelem w ciągu ul. Bałtyckiej w Grodzisku Mazowieckim. Kiedy ostatnim razem poruszaliśmy ten temat dowiedzieliśmy się, że przed przeprawą pod torami PKP powstanie monitoring. Jednak nie wiadomo czy inwestycja zostanie zrealizowana…

Wspomniany tunel budził kontrowersje na długo przed zakończeniem prac budowlanych. Pojawiły się głosy wątpliwości o to, czy jego wysokość jest odpowiednia. Przedstawiciele służb ratowniczych, pogotowia ratunkowego i straży pożarnej, zastanawiali się czy pod tunelem zmieszczą się ich pojazdy. Po oddaniu do użytku przeprawy okazało się, że strażackie wozy nie mają szans aby zmieścić się pod nią. Natomiast karetki przejeżdżają przez tunel, jednak aby to zrobić kierowca ambulansu musi znacznie zwolnić, a pojazd i tak zahaczy anteną o sufit.

Na kolejne problemy długo nie trzeba było czekać. Przypomnijmy, że choć przed tunelem stoją ograniczniki informujące, że zmieszczą się pod nim pojazdy o wysokości nie większej niż 2,5 metra, to w rzeczywistości sama przeprawa ma nieco ponad 3 metry wysokości. Kierowcy, których pojazdy przekraczają 2,5 metra wysokości próbują szczęścia. Choć zmieszczą się pod tunelem, to wjeżdżając zrywają ograniczniki. Do takich sytuacji dochodziło wielokrotnie choćby 12 i 16 marca.

Kiedy podjęliśmy temat 16 marca wówczas dowiedzieliśmy się, że istnieje szansa na montaż monitoringu przed obydwoma wjazdami do tunelu. Postanowiliśmy wrócić do sprawy i dowiedzieć się kiedy dokładnie nastąpi montaż kamer. Okazało się, że montaż instalacji nie jest taki oczywisty… – Kwota jaką mamy przeznaczoną na realizację tej inwestycji jest za mała. Potrzebujemy dwa razy więcej niż zaplanowaliśmy to w budżecie aby zainstalować wszystkie dodatkowe kamery monitoringu na terenie Grodziska Mazowieckiego, bo pragnę przypomnieć, że mają one powstać nie tylko przed tunelem – mówi Piotr Tyniec z grodziskiego magistratu.

Na wiążące decyzje trzeba będzie poczekać do drugiej połowy maja. – Jeżeli miasto zwiększy budżet na montaż tych kamer wtedy powstaną wszystkie, w tym te przed tunelem. Jednak jeśli nie otrzymamy pełnej kwoty wtedy zainstalujemy kamery w tych miejscach, które zasugeruje nam straż miejska. Po 20 maja, na kolejnej sesji rady miasta otrzymamy decyzję – podkreśla Tyniec.

Choć nie wiadomo czy monitoring zostanie rozszerzony o kamery przed tunelem w ciągu ul. Bałtyckiej, to jak się dowiedzieliśmy, urzędnicy nie przewidują czarnego scenariusza.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.