Wąż „terroryzował” rodzinę. Strażnicy w akcji

Grodzisk Maz.

We wtorkowy poranek grodziskich strażników miejskich wezwała jedna z mieszkanek, w której domu pojawił się... wąż. Na szczęście nieproszony gość okazał się niegroźny.

Opis tej interwencji brzmi dość zabawnie, ale domownicy najedli się strachu. – W dniu dzisiejszym około godziny 9 zaniepokojona mieszkanka Grodziska Mazowieckiego z ulicy Bairda powiadomiła dyżurnego Straży Miejskiej, że w jej mieszkaniu zadomowił się wąż terroryzujący swoją obecnością rodzinę. Na miejscu funkcjonariusze Eko-Patrolu dostrzegli ciemną sylwetkę zwierzęcia, które sprawnie ukryło się w szafie. Działania na miejscu utrudniał brak dostatecznego oświetlenia. Latarki trzeba było używać w taki sposób, by nie stresować gada. Każdy nieodpowiedni ruch mógł wypłoszyć zwierzę – relacjonują grodziscy strażnicy.

Jak dodają, opis wyglądu osobnika wskazywał, że może być to wąż jadowity. – Nieproszonym gościem okazał się jednak wąż zbożowy, który następnie został wypuszczony do swojego środowiska naturalnego – wyjaśniają strażnicy.

I apelują, aby w takich sytuacjach zawsze dzwonić po pomoc do odpowiednich służb i nie podejmować prób odłowienia gadów na własną rękę. – Obok tych najczęściej występujących w Polsce w warunkach naturalnych okazów niejadowitych, można niestety napotkać także te jadowite – zaznaczają.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.