„Wąskie gardło” sparaliżowane

Pruszków

Przebudowa fragmentu Al. Jerozolimskich w Pruszkowie ruszyła trzy tygodnie temu. Tymczasem na placu budowy praktycznie nic się nie dzieje.

Poniedziałek 21 listopada godzina 8.15 i nie ma żywej duszy na remontowanym odcinku. Zaraz będzie 3 tygodnie jak zamknięto Jerozolimskie. Czy tak ma wyglądać remont zgodnie z planem? – dopytuje się jeden z czytelników, który przesłał maila wraz ze zdjęciem na adres kontakt@wpr24.pl  Podobnych pytań jest więcej.

Okazuje się, że prace zostały sparaliżowane przez kable które wykonawca znalazł w studzienkach teletechnicznych. Tych instalacji nie było na mapach –  Takie sytuacje się zdarzają. W studzienkach teletechnicznych odkryliśmy niezinwentaryzowane kable. Nie jest to nic nadzwyczajnego. Tych instalacji nie było na mapach. Teraz trzeba tylko uzgodnić ich przełożenie – mówi nam Monika Burdon, rzecznik prasowy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Okazuje się, że bez tych uzgodnień nie da się prowadzić prac związanych z wykopami. – Nie ma możliwości by wykonawca prowadził roboty ziemne. W pierwszej kolejności prowadzone będą prace związane przebudową magistrali wodociągowej – podkreśla Monika Burdon. – Nie możemy samowolnie przekładać instalacji. MZDW ze swojej strony robi wszystko by roboty ruszyły jak najszybciej. Trudno tu jednak powiedzieć kiedy to nastąpi, ponieważ nie jest to od nas zależne – ucina rzeczniczka MZDW.

Drogowcy zapewniają, że odkrycia na placu budowy to nic nadzwyczajnego. Jednak termin wykonania zadania nie jest długi. Przebudowa „wąskiego gardła” ma się zakończyć w sierpniu przyszłego roku. Przed nami zima, a niskie temperatury mogą sparaliżować prace na kilka miesięcy. Warto dodać, że na wrzesień przyszłego roku planowane jest również zamknięcie linii kolejowej 447, więc wydłużenie remontu Al. Jerozolimskich może spowodować komunikacyjny paraliż Pruszkowa.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.