„Wąskie gardło” pochłonie 20 mln zł

Pruszków

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich wybrał już firmę, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu na poszerzenie „wąskiego gardła” w Al. Jerozolimskich w Pruszkowie. Na rozpoczęcie robót trzeba jednak poczekać...

Do przetargu zgłosiło się 10 firm. Najniższą ofertę, opiewającą na prawie 20,5 mln zł złożyła firma Strabag. Najwyższą zaproponowało konsorcjum firm: TG Plus oraz Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Meliorex – 35 mln zł. Za najkorzystniejszą propozycję uznano ofertę Strabagu. Wiele wskazuje na to, że to właśnie ta firma będzie odpowiadać za rozbudowę trasy nr 719.

O termin rozpoczęcia prac oraz ich organizację zapytaliśmy przedstawicieli wykonawcy. – Na ten moment jeszcze nie możemy nic powiedzieć. Czekamy na podpisanie umowy – wyjaśnia Małgorzata Kaliszewska z biura prasowego Strabag.

Nieco więcej w sprawie terminów mówi rzeczniczka Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Monika Burdon. – Obecnie pozostali oferenci mają czas na składanie odwołań. Jeśli te nie wpłyną to jest szansa, że umowę podpiszemy jeszcze w sierpniu – zaznacza Monika Burdon. – Jeśli chodzi o rozpoczęcie prac, to w tym przypadku wykonawca jest zobowiązany do zatwierdzenia tymczasowej organizacji ruchu. A tu konieczne są uzgodnienia. Bez tego remont nie ruszy – dodaje.

Kiedy zatem wystartuje budowa? Najprawdopodobniej na przełomie września i października. – Chcieliśmy, aby poszerzenie „wąskiego gardła” zostało wykonane w cyklu jednorocznym. Niestety przedłużające się procedury przetargowe zmusiły nas do zmiany tego scenariusza – mówi rzeczniczka MZDW.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.