Wąskie gardło już otwarte

Pruszków

Kierowcy, którzy rankiem przejeżdżali przez Pruszków zapewne przecierali oczy ze zdumienia. Wąskie gardło w Al. Jerozolimskich zniknęło. Kierowcy mogą już korzystać z wyremontowanego odcinka.

Pierwotnie kierowcy ze zmodernizowanego odcinka Al. Jerozolimskich mieli korzystać pod koniec sierpnia. Termin zakończenia robót trzeba było przesunąć. Wszystko przez dodatkowe prace jakie trzeba było wykonać przy przebudowie. W trakcie robót okazało się, że wykonawca musi wymienić podłoże pod jezdnią na dłuższym odcinku (chodziło o wyminę gruntu na odcinku od skrzyżowania z ul. Bohaterów Warszawy w kierunku wiaduktu). Pierwotnie tych prac nie było w zamówienie, dlatego Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich przedłużył termin realizacji robót do 30 listopada.

Przedłużające się prace połączone z remontem linii kolejowej nr 447 sprawiły, że Pruszków stanął w korku. Drogowcy nie chcieli deklarować wcześniejszego zakończenia prac. Władze Pruszkowa natomiast informowały, że odcinek Al. Jerozolimskich zostanie oddany do użytku przed czasem. – Wykonawca zapewnił nas, że przed 1 listopada kierowcy będą mogli korzystać z całej szerokości jezdni – informował nas dwa tygodnie temu Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

Od dziś (30 października) kierowcy faktycznie mogą korzystać z całej szerokości Al. Jerozolimskich. – Wykonawcy udało się w weekend ułożyć brakujące warstwy nawierzchni dlatego mogliśmy puścić ruch wszystkimi nitkami. Cieszymy się, że udało się do zrobić przed terminem – mówi nam Monika Burdon, rzecznik prasowy MZDW. – Nie oznacza to jednak, że prace się zakończyły. Do wykonania są jeszcze prace związane z oświetleniem, nasadzeniami zieleni czy roboty porządkowe. Wykonawca może również wykonywać czasowe zamknięcia czy zwężenia. Termin zakończenia robót to 30 listopada – dodaje.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.