Warsztaty dla rad rodziców

Pruszków

Jak działać w radzie rodziców, by przynosić korzyści uczniom i szkole? Odpowiedzi na to pytanie szuka wielu rodziców działających w radzie. Z pomocą przychodzą tu władze Pruszkowa, które wspólnie z Instytutem Inicjatyw Pozarządowych organizują specjalne warsztaty.

Rada rodziców to grupa, która reprezentuje interesy uczniów. O ile w szkołach ponadpodstawowych to uczniowie mogą sami zgłaszać swoje potrzeby poprzez samorząd uczniowski, o tyle w podstawówkach działania uczniów warto dodatkowo wesprzeć. Rada rodziców to również łącznik między uczniami,a dyrekcją. Wspólne działania mogą podnieść komfort nauki oraz jakość kształcenia. Jak powinna działać rada rodziców, by korzyści płynęły w dwie strony – zarówno dla uczniów, jak i całej szkoły? Na to i inne pytania będzie można uzyskać odpowiedź podczas specjalnych warsztatów.

W programie warsztatów, które odbędą się 11 grudnia o godz. 18.00 w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie znalazły się następujące punkty:
– podstawy prawne dotyczące działania rad rodziców,
– nowe formy działania rad rodziców, czyli budżet uczniowski,
– czas na konsultacje indywidualne.

Warsztaty poprowadzą członkowie Instytutu Inicjatyw Pozarządowych, który od lat jest liderem projektów związanych z funkcjonowaniem rad rodziców w szkołach i przedszkolach.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.