Warsztatowa na finiszu

Pruszków

Kierowcy z niecierpliwością czekają na otwarcie dla ruchu ul. Warsztatowej w Pruszkowie. Termin zakończenia prac został przesunięty na koniec listopada.

Mieszkańcy i kierowcy zasypują nas pytaniami o termin zakończenia prac na ul. Warsztatowej. I nie ma się co dziwić bowiem jest to fragment ciągu drogowego łączącego Pruszków z Piastowem i Ursusem.

Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami zarządcy drogi, czyli Starostwa Powiatowego w Pruszkowie roboty miały zakończyć się 21 listopada. Zdecydowano się jednak na przesunięcie tego terminu.– Zgodnie z przyjętym harmonogramem prace w ciągu ulicy Warsztatowej trwały do 21 listopada. Do tego czasu miała zostać wykonana nawierzchnia drogi na odcinku około 530 metrów, czyli od ulicy 3 Maja do ulicy Brzezińskiego. Kwestia otwarcia ulicy Warsztatowej była związana przede wszystkim z koniecznością jej remontu, który pozwoliłby na uruchomienie dodatkowej nitki komunikacji zastępczej dla północnej części Pruszkowa – mówi nam Krzysztof Bukowski z pruszkowskiego starostwa.

ZTM uruchomił dodatkową linię autobusową w połowie października. Obecnie autobusy poruszają się po zmienionej trasie, bowiem docelowo mają kursować właśnie ul. Warsztatową. I to właśnie ten fakt sprawił, że zdecydowano się na zwiększenie zakresu prac, a co za tym idzie na przedłużenie terminu zakończenia robót. – Zapewnienie komunikacji dla mieszkańców pozwoliło nam podjąć decyzję o tym, aby wydłużając czas remontu o dodatkowe dziewięć dni i wykonać remont ulicy Warsztatowej na dodatkowym odcinku około 330 metrów. Tym samym przy nieznacznym wydłużeniu terminu zakończenia remontu oddamy kierowcom wyremontowaną drogę w całym przebiegu od ulicy 3 Maja do ulicy Broniewskiego. Jestem przekonany, że to korzyść dla wszystkich – dodaje Bukowski.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.