Wandale wciąż nieuchwytni

Grodzisk Maz.

Mimo nagrody jaką zaoferowało miasto za wskazanie sprawców, nadal nie udało się ich złapać. Mowa o grafficiarzach, którzy wykonali napis: „Legia” na jednym z bloków przy ul. Teligi w Grodzisku Mazowieckim.

To nie pierwszy raz gdy na nieruchomościach w Grodzisku pojawia się nielegalne graffiti. W bardzo podobny sposób zniszczony został garaż znajdujący się również przy ul. Teligi. Wandale zamalowali mural wykonany przez gminę. Włodarze powiedzieli: „dość” i postanowili znaleźć sprawców. Wyznaczono dość sporą nagrodę dla osoby, która wskaże wandali, bo aż 3 tys. zł.

Mimo to grafficiarze są nieuchwytni… – Myśleliśmy, że nagroda pieniężna przyczyni się do tego, że nasza wiedza w tym zakresie się rozszerzy, ale o dziwo nic się nie dzieje. To jest duże zdziwienie dla nas. Być może mieszkańcy po prostu nie wiedzą kto mógłby dokonać takich malunków i dlatego nie przekazują nam jakichkolwiek informacji – mówi nam Dariusz Zalesiński, komendant Straży Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim.

Okazuje się, że napisów i wszelkich rysunków jest naprawdę dużo. – Zwiększyliśmy patrole w rejonie tego osiedla. Ku naszemu zdziwieniu okazało się, że klatki są bardzo wymazane z każdej strony. Jest to praca zbiorowa, która być może trwa od kilku lat. Będziemy próbowali nawiązać kontakt z zarządcami budynków i dowiedzieć się czemu nie przywracają ich do stanu normalnej użyteczności. Jeden czy dwa napisy zachęcają do wykonania trzeciego. Mogę się tylko domyślać, że to koszty lub syzyfowa praca… – zaznacza Zalesiński.

Jak już wspominaliśmy dla osoby, która bezpośrednio przyczyni się do ustalenia wandala otrzyma trzy tysiące złotych nagrody. Dodatkowo miasto zapewnia pełną anonimowość.

Zgłoszenia należy kierować do dyżurnego straży miejskiej pod nr tel. 986 lub (22) 755 54 31.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.