Walka ze śniegiem trwa

Region

Pierwszy atak zimy nie zaskoczył drogowców. Zarówno drogi powiatowe w powiatach grodziskim i pruszkowskim, jak i w miastach są na bieżąco odśnieżane.

Zarząd Dróg Powiatowych w Grodzisku Mazowieckim na obsługiwane przez siebie drogi wysłał już dwie piaskarki. W ciągu najbliższej godziny na drogi powiatu mają zostać wysłane jeszcze dwie kolejne. Również Zakład Gospodarki Komunalnej w Grodzisku Mazowieckim jest w pełni przygotowany na atak zimy. Obecnie na drogi miejskie i gminne zostały wysłane dwa pojazdy, a w pogotowiu czeka jeszcze osiem. – Czekamy na nieco większe opady, wtedy sprzęt będzie w pełni wykorzystany – podkreśla Andrzej Pleban, dyrektor grodziskiego ZGK. – W niektórych miejscach, jeśli jest to możliwe mechanicznie odśnieżamy również chodniki. Choć jest to obowiązkiem mieszkańców – dodaje.

Z zalegająca na ulicach warstwą śniegu walczy również Miejski Zakład Oczyszczania w Pruszkowie, który wygrał przetarg ogłoszony przez Urząd Miasta. – Na drogi zgodnie z umową wysłaliśmy trzy pojazdy, jednak kolejne pojazdy czekają w pogotowiu, w przypadku nieoczekiwanych zleceń – podkreśla Kinga Dobrowolska, kierownik ds. rozwoju w MZO. – Jednak to nie my decydujemy, kiedy i gdzie wyjechać. Odpowiednie zgłoszenie otrzymujemy od dyspozytora i wtedy w przeciągu godziny wyjeżdżamy na trasy – dodaje.

Problem może być z odśnieżeniem dróg powiatowych w powiecie pruszkowskim. Wszystko przez to, że dopiero dziś powiat otworzył oferty złożone w przetargu na zimowe utrzymanie dróg. – Udało mi się ustalić, że nasze samochody odśnieżają również drogi powiatowe jednak nie wiem w jak dużym zakresie pełnimy tą usługę – zaznacza Dobrowolska.

Drogi są zatem odśnieżane na bieżąco. Niestety nieustanne opady śniegu powodują duże utrudnienia.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.