Walka trwa, kolejne protesty przeciw 400 kV

Region

Protestujący przeciwko budowie linii 400 kV nie składają broni. 30 września ponownie wyjdą na ulice, tym razem pojawią się w miejscowościach Pamiątka i Oddział. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

W ubiegłym tygodniu mieszkańcy gmin, przez które ma przebiegać linia 400 kV przedstawili swoje stanowisko w Warszawie. Przeszli od Ministerstwa Energi pod Kancelarię Premiera głośno wyrażając swoje niezadowolenie. Uważają, że zostali oszukani i zapowiadają walkę. Jednoczą się we wspólnej sprawie.

Protestujący po raz kolejny wyjdą na ulice. Należy spodziewać się blokady w miejscowości Oddział na drodze krajowej nr 8. Marsz przejściem dla pieszych będzie trwał w godzinach 15.00-19.00. Kolejny rozpocznie się o godz. 14.00 w Pamiątce koło Tarczyna.

Kierowcy poruszający się drogami krajowymi nr 7 i 8 muszą liczyć się z utrudnieniami. Policja wyznaczyła objazdy. Co trzeba zrobić, aby ominąć protest w miejscowości Oddział? – Podróżnych jadących z Warszawy policjanci będą kierować objazdem do miejscowości Józefina, następnie do miejscowości Adamowizna w ul. Niedźwiedzią, po czym w lewo w ul. Radziejowicką w Janinowie i dalej drogą 579 do Radziejowic, skąd można wrócić na drogę ekspresową S-8. Jadący w kierunku Warszawy mają możliwość wcześniejszego zjazdu na węźle Mszczonów i dalej drogą Nr 50 do autostrady A-2 lub na węźle Radziejowice drogą Nr 579 przez Grodzisk Maz. do autostrady A-2. Jadący drogą S-8, którzy nie skorzystają z wcześniejszej zmiany trasy,  dojadą do miejscowości Krze Duże, skąd będą musieli zawrócić do w/w węzłów – informuje Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Również funkcjonariusze z Piaseczna apelują do kierowców o wybór tras alternatywnych. Poniżej można sprawdzić możliwości ominięcia protestu w Pamiątce:

Sugerowany objazd w kierunku Krakowa do kierowców pojazdów osobowych:

w miejscowości Rembertów z DK-7 skręt w lewo w ul. Główną
nastepnie ul. Główną przejazd w ul. Leśną
z ul. Leśnej w prawo w ul. Pawłowicką
z ul. Pawłowickiej w lewo w ul. Ogrodową (m. Kopana)
z ul. Ogrodowej w prawo w ul. Graniczną (m.Kopana)
z ul. Granicznej w lewo w Al.Krakowską (m. Pawłowice-Kopana)  

Sugerowany objazd w kierunku Warszawy do kierowców pojazdów osobowych:

z Al.Krakowskiej DK-7 skręt w prawo w ul. Graniczną (m. Pawłowice-Kopana)
z ul. Granicznej w lewo w ul. Ogrodową (m.Kopana)
z ul. Ogrodowej w prawo w ul. Pawłowicką (m.Kopana)
z ul. Pawłowickiej w lewo w ul.Leśną
nastepnie ul. Leśną przejaz w ul. Główną
w m. Rembertów z ul. Głównej w prawo na DK-7

Sugerowany objazd dla kieroców pojazdów ciężarowych:

w m. Grójec z DK-7 zjazd na DK-50, natepnie zjazd na DK-8 i wyjazd na DK-7 w m. Janki lub Sękocin

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.