Walka o życie 16-letniej Natalki [AKTUALIZACJA]

Grodzisk Maz.

Trwa zbiórka środków na operację wycięcia guza mózgu u 16-letniej Natalii. Każdy może pomóc mieszkance Grodziska Mazowieckiego!

Ambitna, zdolna i wrażliwa dziewczyna. Natalia z wyróżnieniem ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną w Grodzisku i zawsze świetnie radziła sobie z nauką. Ale dwa lata temu pojawiły się problemy zdrowotne. Ból głowy, dziewczyna trafiła do szpitala, gdzie rezonans wykazał guza mózgu. – Był czas kiedy myśleliśmy, że wszystko będzie dobrze. Guz był mniejszy, nie zagrażał bezpośrednio życiu. Jednak kontrolny rezonans magnetyczny wykazał, że jego pozostawiona część rośnie w zastraszającym tempie. Dzisiaj życie mojego dziecka jest zagrożone, ale tym razem polscy lekarze nie są w stanie nic więcej zrobić – podkreśla mama Natalki. 

Szansą dla Natalii jest operacja za granicą. Ta powinna zostać przeprowadzona jak najszybciej, dlatego tak ważne jest uzbieranie pełnej sumy. Potrzeba ponad 270 tys. zł. – Odnalazła się nadzieja i szansa dla Natalki na całkowite usunięcie guza w niemieckiej klinice Universitätsklinik für Kinder- und Jugendmedizin, gdzie lekarze mają duże doświadczenie przy tak skomplikowanych operacjach. Mają także najnowocześniejszy sprzęt, który pomoże ocalić moje dziecko. Jednak cena operacji zwala z nóg – blisko 60 tys. euro! To cena za życie mojego dziecka… Cena, której nie jestem w stanie zapłacić.  Nasza córeczka potrzebuje pomocy ludzi dobrego serca. Bez tego jesteśmy bezradni… Prosimy o ratunek w walce z nowotworem – apeluje mama 16-latki.

O pomoc do ludzi dobrego serca zwrócił się burmistrza Grodziska Mazowieckiego. – Młoda mieszkanka Grodziska Mazowieckiego została zakwalifikowana na operację w najbliższą niedzielę, 17 września w niemieckim Szpitalu Uniwersyteckim w Tubingen. Wg Prof. Schuhmanna, który podejmie się operacji, nie można dłużej czekać, a profesor nie przeprowadzi operacji, dopóki nie zostanie wpłacona cała kwota – czytamy w apelu napisanym przez Grzegorza Benedykcińskiego. –  Zwracam się do Państwa, Państwa pracowników, znajomych, z gorącym apelem o pomoc. Proszę wszystkich ludzi dobrej woli, o wsparcie rodziny, w tej dramatycznej walce o życie młodej dziewczyny, mieszkanki naszego miasta. Nie pozostawajmy obojętni na tę sytuację. Choroba nie wybiera, więc nigdy nie wiemy, czy sami bądź ktoś z naszych bliskich nie będzie w przyszłości potrzebować podobnej pomocy – podkreśla.

Wpłat można dokonywać za pomocą formularza dostępnego tu.

AKTUALIZACJA 15.00.

Udało się zebrać sumę potrzebną do przeprowadzenia operacji. Natalka wraz z rodzicami czeka na ustalenie terminu zabiegu. Mimo to, zbiórka trwa do środy. Nadwyższka środków zostanie przekazana na rehabilitację.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.