Walka o liceum w Nadarzynie. Gmina chce przejąć zadania powiatu

Nadarzyn

Kolejna odsłona walki o powstanie liceum w Nadarzynie. Radni podjęli uchwałę w sprawie przyjęcia zadań dotyczących założenia i prowadzenia liceum. Co na to starostwo powiatowe w Pruszkowie?

Rada Gminy Nadarzyn w trybie pilnym zwołała sesję nadzwyczajną. W poniedziałkowe przedpołudnie zebrani podjęli uchwałę, która zdaniem powiatowych prawników była konieczna. Jej brak sprawiłby, że Nadarzyn stałby na straconej pozycji. Gminni radni mieli mało czasu, bo sesja powiatowa odbędzie się we wtorek (7 lutego – przyp. red.). – Prawnicy starostwa uznali, że aby nasz wniosek był kompletny powinna być podjęta uchwała, która mówi, że jesteśmy świadomi, gotowi i cała rada bierze na siebie odpowiedzialność łącznie z konsekwencjami finansowymi – wyjaśniał podczas sesji Janusz Grzyb, wójt gminy Nadarzyn.

Zgodnie z przyjętą uchwałą, gmina zobowiązała się do przejęcia zadań „z zakresu właściwości Powiatu Pruszkowskiego, polegających na założeniu i prowadzeniu od dnia 1 września 2017 r. Liceum Ogólnokształcącego z siedzibą w Nadarzynie przy ul. Żółwińskiej 41”. „Za” głosowało 13 radnych, jeden wstrzymał się od głosu.

Jednocześnie do Marii Makowskiej, przewodniczącej Rady Powiatu Pruszkowskiego, skierowano w poniedziałek pismo w sprawie podjęcia uchwał dotyczących powierzenia gminie Nadarzyn zadań z zakresu założenia i prowadzenia liceum przy ul. Żółwińskiej oraz ustalenia planu sieci publicznych szkół ponadgimnazjalnych oraz szkół specjalnych na terenie powiatu. Głos poparcia w sprawie wyraziło ponad 2600 osób.

Przedstawiciele komitetu „Inicjatywa dla utworzenia Liceum Ogólnokształcącego w Nadarzynie” oraz mieszkańcy zjawią się na najbliższym posiedzeniu komisji oświaty oraz rady powiatu pruszkowskiego. – Walczymy o liceum w Nadarzynie! Przybędzie nas cała horda na najbliższe posiedzenia komisji i rady powiatu. Wychodzimy na barykady! Ludzie nie rozumieją, dlaczego nasze stanowisko jest odrzucane mimo ogromnego poparcia – mówi nam Marcin Rybicki z komitetu społecznego.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.