Powstaną budynki komunalne w Walendowie

Region

Cztery budynki komunalne powstaną przy ul. Brzozowej w Walendowie. Gmina Nadarzyn w ten sposób będzie miała 16 nowych mieszkań.

Obecnie wykonawca przygotowuje się do wykonania zaplecza. Do tej pory zostały wykonane przyłącza i stacje redukcyjne gazu. – Firma ta musi we własnym zakresie zapewnić sobie podłączenie m.in. do wody – powiedział nam Janusz Augustyniak, kierownik Referatu Inwestycji Urzędu Gminy Nadarzyn.

Zwycięzca przetargu na postawienie i wykończenie czterech budynków ma czas do czerwca przyszłego roku. Za te prace otrzyma blisko 2 mln zł. 30 proc. tej kwoty będzie pochodzić z Funduszu Dopłat w ramach programu Banku Gospodarstwa Krajowego o wspieraniu budownictwa socjalnego.

W dwóch powstających budynkach znajdą się po cztery mieszkania jednopokojowe, a w dwóch kolejnych po cztery mieszkania dwupokojowe. Gmina nie podjęła jeszcze decyzji, jakie rodziny przesiedli.

– To będzie wiadomo w momencie, gdy budynki będą na ukończeniu. Mamy kilka lokali, które są w bardzo złym stanie technicznym, a dwa budynki są przeznaczone do rozbiórki. Pewnie z tych miejsc będziemy wysiedlać ludzi w pierwszej kolejności – poinformowała nas Agnieszka Kuźmińska, zastępca wójta gminy Nadarzyn.

Jedna z ruin przeznaczonych do opróżnienia stoi przy pl. Poniatowskiego w samym centrum Nadarzyna, a druga przy al. Katowickiej w Wolicy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.