Walczą o środki na ścieżki

Piastów

Sześć gmin naszego regionu zwarło szeregi, aby walczyć o środki na budowę ścieżek rowerowych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w Warszawskim Obszarze Funkcjonalnym. W tym gronie zabrakło Piastowa, który postanowił działać w pojedynkę. Dlaczego?

Piastowski magistrat doszedł do wniosku, że takie rozwiązanie może okazać się bardziej efektywne. Ważną rolę w całej sprawie odegrały różnice, które powstały między gminami. Nie wszystkie wizje były spójne. – Termin złożenia dokumentów upłynął 29 lipca i nasze miasto złożyło wniosek wcześniej. Władze, po dogłębnej analizie, uznały, że wchodzenie w skład porozumienia nie pomoże nam w osiągnięciu zakładanych celów. Udział w porozumieniu nie jest dodatkowo punktowany. Ponadto niektóre z gmin wchodzących w skład porozumienia miały uwagi do proponowanych przez Piastów rozwiązań rowerowych w Piastowie – poinformował urząd na swoim facebook’u.

W ostatecznej ocenie pod uwagę branych jest wiele elementów. Piastowski magistrat dokonał analizy, z której wychodzi, że ma duże szanse na sukces i sięgnięcie po środki na infrastrukturę. Jakie zmiany przewiduje miasto? – W projekcie nasze miasto oprócz oczywistych ścieżek rowerowych, jak m.in. wzdłuż al. Tysiąclecia, i znacznie więcej, zaproponowało przebudowę ul. Hallera aby była możliwość stworzenia tam parkingu samochodowego typu park & ride z prawdziwego zdarzenia, wraz z parkingiem rowerowym, a nawet wiatą z miejscem do ładowania rowerów elektrycznych – podaje urząd.

Urzędnicy są pełni optymizmu i wierzą w powodzenie starań o dofinansowanie na infrastrukturę. Piastowski magistrat zapowiada, że będzie składał wnioski w kolejnych konkursach.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.