Walczą o przejście dla pieszych

Nadarzyn

Mieszkańcy Nadarzyna czekają na przejście dla pieszych na ul. Błońskiej. Sprawa nie należy do łatwych. Gmina nie uzyskała zgody na przebudowę drogi, ale nie daje za wygraną. Trwa oczekiwanie na decyzję wojewody mazowieckiego.

Pomysł wyznaczenia przejścia dla pieszych na ul. Błońskiej pojawił się rok temu. Szybko przystąpiono do działania, jednak pojawiły się komplikacje. – Sprawa ciągnie się od 2015 roku, kiedy uznaliśmy, że przejście dla pieszych w pobliżu targowiska jest konieczne. Na wiosnę podjęliśmy kroki, co do jego wykonania. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich nie widział przeciwwskazań i dał nam zgodę na jego wykonanie ze środków własnych. Jednak decyzję odmowną wydał wojewoda mazowiecki. Z jego zdaniem nie zgodził się Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego. Czekamy na stanowisko wojewody. Liczymy, że sprawa wyjaśni się w grudniu –  przedstawia Tomasz Siwa, przewodniczący Rady Sołeckiej Nadarzyn I i radny gminy Nadarzyn.

W Nadarzynie nie rozumieją decyzji wojewody i liczą, że zmieni zdanie. Przejście dla pieszych miałoby zagwarantować bezpieczeństwo dzieciom w codziennej drodze do szkoły. – Droga jest niezwykle ruchliwa. Choć jest tam ograniczenie prędkości, z racji terenu zabudowanego, kierowcy jeżdżą dość szybko. Uczestnikami ruchu są dzieci, które idą do szkoły podstawowej oraz gimnazjum, a także osoby starsze. Dlatego też dyrektorzy placówek oświatowych popierają naszą inicjatywę. Przejście dla pieszych miałoby być rozwiązaniem pragmatycznym. Półtora roku temu w tym miejscu zginęła moja znajoma. Chcemy zatroszczyć się o bezpieczeństwo naszych mieszkańców, a zwłaszcza dzieci i młodzieży – wyjaśnia Siwa.

Niemalże wszystko jest już gotowe. Nadarzyn czeka tylko na „zielone światło”. – Mamy fundusze, a także wykonawcę, który szybko i dobrze zrealizowałby to zadanie. W rejonie ul. Błońskiej prawdopodobnie na wiosnę mają pojawić się ścieżki pieszo-rowerowe. Posiadamy plan, który to uwzględnia i dzięki niemu przejście idealnie wpisuje się w ten schemat – prezentuje radny Nadarzyna.

Skierowaliśmy pytanie o powstanie przejścia dla pieszych na ul. Błońskiej do wojewody mazowieckiego. Czekamy na odpowiedź.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.