Walczą o kolejną dotację

Podkowa Leśna

Podkowa Leśna otrzymała 250 tys. zł na pielęgnację drzew w Leśnym Parku Miejskim, jednak na tym nie koniec. Gmina walczy o kolejne środki.

Drzewa nadają Podkowie wyjątkowy charakter i klimat. Jednak troska o stan drzewostanu jest niezwykle kosztowna. Miasto musi pielęgnować drzewa, usuwając różnego typu uszkodzenia, które są zagrożeniem dla bezpieczeństwa.

Podkowa otrzymała już 250 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zatem czas ogłaszać przetarg i brać się za drzewa. Jednak Podkowa ma inny plan. Miasto złożyło kolejny wniosek o dotację. –  Zrobiliśmy to jeszcze przed świętami. Czekamy teraz na decyzję. 6 kwietnia powinniśmy wiedzieć, czy dostaniemy kolejne pieniądze –  przedstawia Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Następnie miasto będzie mogło rozpocząć procedurę przetargową. Burmistrz ma określoną wizję działań. –  Po rozpatrzeniu naszego wniosku przystąpimy do przetargu. Ogłosimy postępowanie, jednak chcemy, żeby kilku wykonawców wystartowało w etapach. Pracy jest sporo i nie są to łatwe czynności. Przewidujemy, że pielęgnacji zostanie poddanych prawie 2 tys. drzew. Wykonywane są na linach, bez haków. Liczymy, że w drugiej połowie roku będziemy mieli wypielęgnowane drzewa w Leśnym Parku Miejskim oraz pomniki przyrody – mówi Tusiński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.