Walczą o 5 milionów na ścieżki

Brwinów

Gmina Brwinów planuje rozwinąć sieć infrastruktury rowerowej. Magistrat złożył wniosek o dofinansowanie inwestycji w wysokości blisko 5 mln zł.

Amatorów jazdy na rowerze przybywa. W coraz mniejszym stopniu o ich aktywności decyduje pora roku, gdyż w wielu miastach pojawia się odpowiednia infrastruktura. Również Brwinów inwestuje w ścieżki rowerowe. Magistrat chce wprowadzić rozwiązania ułatwiające poruszanie się po gminie i usprawnić komunikację z innymi miejscowościami.

Brwinowski magistrat planuje zrealizować projekt, który zakłada powstanie 5,5 km dróg rowerowych. W planach są także punkty odpoczynku i obsługi serwisowej. Gdzie miałyby pojawić się ścieżki? Jeden ze szlaków miałby przebiegać wzdłuż ul. Sochaczewskiej, a następnie wzdłuż drogi Brwinów-Grudów. Kolejny miałby pojawić się przy ul. Przejazd, od ul. Sochaczewskiej do planowanego przejazdu pieszo-rowerowego pod torami PKP w ciągu ul. Przejazd i ul. Sportowej. Zakładana jest również budowa ścieżki. wzdłuż ul. Piłsudskiego, od przedszkola do wiaduktu nad autostradą A2 w Kotowicach. Następna ma powstać równolegle do ul. Granicznej w Brwinowie, od ul. Pszczelińskiej do ul. Pruszkowskiej, a kolejna wzdłuż DW 719 od skrzyżowania z ul. Wilsona do granicy Podkowy Leśnej. Gmina chciałaby również wykonać ciąg pełnowymiarowy oraz szlak wzdłuż Kazimierzowskiej w Owczarni. W ramach projekt uwzględniono również przebudowę ścieżki przebiegającej przy ul. Wilsona w Brwinowie.

Zgodnie z założeniami drogi rowerowe będą posiadały nawierzchnię asfaltową. Gminny projekty został złożony w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Teraz trzeba czekać na rozpatrzenie wniosku. –  Jako gmina samodzielnie złożyliśmy wniosek o dofinansowanie w ramach „projektuj i buduj” ponieważ mamy gotową część dokumentacji projektowej na budowę ścieżek rowerowych, ale części również nie. Ze względu na wytyczne programu dotacyjnego w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych zapadła decyzja, że nie wejdziemy do międzygminnego partnerstwa, które podpisało 6 gmin, bo mogłoby to zaważyć na nieprzyznaniu dofinansowania – wyjaśnia Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.