Wakacyjna oferta kolejowa

Region

Rabaty cenowe, darmowy przewóz rowerów i zwierząt i nowe trasy - to pomysły kolejarzy na zdobycie klientów w okresie wakacyjnym.

Koleje Mazowieckie jak co roku uruchomiły pociąg „Słoneczny”, kursujący do Gdyni. Jest on przeznaczony specjalnie dla pasażerów wyjeżdżających na wakacje. Pociąg kursuje codziennie, wyjeżdża o godz. 7.28 z Warszawy Centralnej. Bilet do Gdyni kosztuje 35 zł, studencki 22,05 zł. Dodatkowo przewoźnik bezpłatnie przewiezie rower i psa (o szczegółach pisaliśmy tutaj).

PKP InterCity także przygotowało letnie promocje. W okresie wakacyjnym uruchomiono 80 dodatkowych pociągów, które kursują m.in. do Koszalina, Helu, Świnoujścia czy Kołobrzegu. – W salonach EMPiK można kupić książeczkę „Wakacje z Intercity”, czyli trzy bilety (dwa na II i jeden na I klasę) w cenie 169 zł – tłumaczy Beata Czemerajda z PKP InterCity – Bilety są ważne w pociągach ekspresowych na dowolnej trasie niezależnie od jej długości. Na podróży nad morze można zaoszczędzić nawet 200 zł – dodaje Czemerajda. W okresie wakacyjnym obowiązuje także 33% zniżka  dla rodziców i opiekunów dzieci do 16 roku życia.

Przewozy Regionalne również rozszerzają swoją ofertę. Przewoźnik uruchamia m.in. pociąg IR Bosman (Wrocław-Warszawa-Trójmiasto) oraz kilkanaście połączeń sezonowych na Pomorzu. Nowością są cztery weekendowe pociągi REGIO z Gdyni nad Jeziora Kartuskie. Oprócz nowych tras przygotowano specjalną ofertę biletową. Od piątku do niedzieli za 1 zł można przewieźć rower. Za 30 zł można kupić bilet turystyczny uprawniający do wielokrotnych przejazdów pociągami REGIO od godz. 18:00 w piątek do godz. 6:00 rano w poniedziałek. Małym grupom (do 4 osób) proponujemy ofertę „Ty i raz, dwa, trzy”, która pozwala zaoszczędzić nawet 1/3 ceny biletów.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.