Wahadło w brwinowskim tunelu. Duże utrudnienia!

Brwinów

4 kwietnia firma Intercor wprowadziła ruch wahadłowy w brwinowskim tunelu. To z uwagi na konieczność odbudowy przyczółków wiaduktu znajdujących się pod torem kolejowym w kierunku Warszawy. Efekt jest taki, że tworzą się ogromne korki. Dlatego jeśli możecie to omijajcie to miejsce.

Z podobnymi utrudnieniami kierowcy przejeżdżający przez Brwinów borykali się ostatnich tygodniach już kilkukrotnie. Praktyka pokazała, że zwłaszcza w porannym szczycie przejazd na drugą stronę torów zajmuje w tym miejscu dużo więcej czasu. Aby uniknąć tych problemów, warto wybrać objazdy. Ale tych jest jak na zbawienie, a utrudnienia potrwają do 18 kwietnia. Na ten moment jedyna dobra informacja jest taka, że piesi i rowerzyści będą mogli poruszać się swobodnie, bowiem chodnik w tunelu będzie cały czas czynny

 

Ale w porównaniu do poprzednich utrudnień w rejonie tunelu, teraz pojawiło się kilka zmian. Z uwagi na doświadczenia związane z poprzednio wprowadzanym ruchem wahadłowym gmina chce usprawnić ruch w te trudne, najbliższe dni. – Na ulicy Kraszewskiego zostanie zmieniona organizacja ruchu, polegająca na wprowadzeniu ruchu dwukierunkowego na odc. od ul. Pszczelińskiej do ul. Konopnickiej z jednoczesnym wprowadzeniem zakazu zatrzymywania się na tym odcinku drogi – rozwiązanie to pozwoli na zapewnienie alternatywnego objazdu Ronda Wacława Kowalskiego z/do ul. Pszczelińskiej w kierunku do/z ul. Wilsona i dalej ul. Grodziskiej – informuje na swojej stronie facebookowej Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa. – Informację o planowanym wprowadzeniu ww. zmian a głównie zakazu zatrzymywania się na ul. Kraszewskiego przed tygodniem przekazaliśmy Spółdzielni Mieszkaniowej „Osiedle” i została ona jeszcze przed Świętami wywieszona w blokach na ul. Pszczelińskiej i ul. Kościuszki – dodaje.

 

Dodatkowo o bezpieczeństwo w rejonie tunelu ma zadbać straż miejska i policja. – Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Brwinowie i Komisariatu Policji w Brwinowie w godzinach szczytów komunikacyjnych (porannego i popołudniowego) będą kierowali wszystkie samochody wyjeżdżające spod tunelu w prawo w kierunku ul. Grodziskiej, co pozwoli odciążyć rondo – przedstawia Kosiński.

 

Jakie dokładnie prace prowadzone są przy wiadukcie? Wykonawca modernizacji linii kolejowej nr 447 zdemontował oba przęsła wiaduktu. Prace przy pierwszym przyczółku prowadzone były na przełomie lutego i marca, wówczas kierowcy przez dwa tygodnie doświadczali utrudnień związanych z wprowadzeniem ruchu wahadłowego. Teraz nadszedł czas na drugi przyczółek, stąd ponowne utrudnienia spowodowane wprowadzeniem ruchu wahadłowego (rusztowania zajmują jeden pas).

 

I to nie koniec. Kolejne utrudnienia już w czasie wakacji, kiedy gmina zamierza wyremontować barierki przy chodniku, sam chodnik na odcinku między rondem a Rynkiem, z wykonaniem oświetlenia, monitoringiem i odwodnienia.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.