W regionie mamy mistrzynię Polski i świata

Region

Choć ma dopiero 10 lat, to tańcem zajmuje się profesjonalnie. Poczynania taneczne Mai Klimaszewskiej z Ład w gminie Raszyn śmiało można już nazwać karierą. Dziewczynka na swoim koncie ma wiele tytułów i nagród, w tym mistrzostwo Polski i świata w kategorii disco dance do 11 lat.

Przygodę z tańcem Maja Klimaszewska rozpoczęła w wieku czterech lat. Jednak taneczne  predyspozycje dziewczynka wykazywała niemal od kołyski. Jej mama Katarzyna Klimaszewska wspomina, że gdy Maja miała ok. ośmiu miesięcy i usłyszała muzykę, od razu ruszała się w jej rytm. A gdy miała 3–4 lata i jej rówieśnice bawiły się lalkami, ona prosiła o włączenie muzyki i tańczyła, tworząc swoje pierwsze amatorskie układy. Dlatego rodzice postanowili zapisać Maję w wieku czterech lat na naukę tańca towarzyskiego. Dziewczynka trafiła do grupy sześciolatków, bo młodszej nie było. Po dwóch latach dostała tanecznego partnera, z którym zaczęła stawiać pierwsze kroki w tańcu standardowym i latynoamerykańskim. Zaczęła prezentować swoje umiejętności na turniejach.

Do tańca trzeba dwojga
Maja zdecydowanie lepiej czuła się w klimatach latynoamerykańskich. A jak wiadomo, nie da się tańczyć bez partnera. – W tym czasie nie za wielu było chłopców tancerzy. Ich brak przyczynił się do tego, że zaczęliśmy szukać bardziej indywidualnej formuły tańca. Znajoma poleciła Egurrola Dance Studio – wspomina mama Mai. Dziewczynka w wieku siedmiu lat przeszła tam casting i na próbę została przyjęta do grupy Luzik 1. To formacja 24 dziewczynek w wieku 8–11 lat. Trenerem jest Magdalena Wasilewska, m.in. sędzia międzynarodowy. Dziewczynka świetnie dawała sobie  radę i zaczęła zdobywać pierwsze indywidualne tytuły zdobyte na mistrzostwach Polski i świata. A już szykują się kolejne wyzwania. – W czerwcu zespół Luzik 1 jedzie na Węgry, by zaprezentować się na mistrzostwach świata – dodaje mama Mai.

Nauka na pierwszym miejscu
Choć Maja tańcem żyje przez 24 godziny na dobę, to jest też uczennicą. Chodzi do szkoły podstawowej w Ładach, do trzeciej klasy. Rodzice wypracowali układ z córką: na pierwszym miejscu nauka, a dopiero potem taniec. Mimo napiętego harmonogramu zajęć związanych z tańcem, dziewczynka również zdobywa nagrody w szkole, m.in.: w międzynarodowym konkursie zadań logicznych i łamigłówek z pomiarem czasu „Genius logicus” w rankingu krajowym zajęła 27. miejsce, a w klasyfikacji światowej uplasowała się 264. miejscu. Co robi, gdy nie tańczy? Lubi spotykać się z rówieśnikami, czytać książki, nie stroni od gier komputerowych. A gdy ktoś ją pyta, kim chce zostać, odpowiada, że dentystką. – Taniec sprawia jej radość, ale traktuje to jak hobby, nie sposób na życie – mówi Katarzyna Klimaszewska. Bakcyla do tańca podłapał też młodszy brat Mai. Sześcioletni Mikołaj postawił na hip-hop. Swój talent już szlifuje na warsztatach tanecznych. Czyżby rósł w regionie kolejny mistrz tańca? Nie mamy nic przeciwko temu.
Kamilla Gębska

SUKCESY MAI

I miejsce
Mistrzostwo Świata federacji IFMD, disco dance
I miejsce
Ogólnopolski Turniej Tanca o Puchar Kujaw i Pomorza, disco dance
I miejsce
Turniej tanca Open Poland, disco dance
II miejsce
Otwarty Puchar Polski w Tancu Nowoczesnym, solo
II miejsce
Turniej Open Poland, solo
III miejsce
Ogólnopolski Turniej Tanca Nowoczesnego w Brodnicy, solo
IV miejsce
Ogólnopolski Turniej Tanca o Puchar Kujaw i Pomorza, solo
V miejsce
Otwartym Pucharze Polski
w Tancu nowoczesnym w Inowrocławiu, duety

Wszystkie sukcesy Maja osiągnęła w kategorii wiekowej do lat 11

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.