W Pruszkowie trawniki miejskie będą dostępne

Region

- Zniesienie zakazu wstępu na trawniki miejskie to bardzo dobry pomysł - powiedział Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa. Nad projektem stosownych zmian pracują posłowie.

W poniedziałek pisaliśmy o pomyśle posłów, według którego na przełomie sierpnia i września zniknie zakaz wstępu na trawniki miejskie. Projekt zmian przewiduje, że decyzję o wprowadzeniu tego typu zakazu podejmowałaby gmina. Mamy dobre wiadomości dla mieszkańców Pruszkowa. W naszym mieście taki zakaz by nie obowiązywał.

– Zniesienie takiego zakazu to bardzo dobry pomysł. W wielu miejscach na świecie parki są właśnie po to, aby odpocząć, poleżeć na kocu – powiedział wiceprezydent miasta.

Przy okazji Kurzela zwrócił uwagę, że taka możliwość jest już w rejonie studni oligoceńskiej na końcu ul. Lipowej. – Tam ludzie w okresie letnim odpoczywają na kocach. Straż miejska w takich sytuacjach nie interweniuje – przypomniał.

Problemu nie powinien robić również konserwator zabytków, w gestii którego są parki Potulickich i Kościuszki. Założenie modernizowanego obecnie „Sokoła” uwzględnia zieleń wokół amfiteatru. Konserwator nie zgodził się na trybuny, zakładając właśnie, że widzowie będą mogli usiąść na trawie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.