W Piastowie przybędzie urzędników

Region

Urząd Miasta Piastowa niebawem wzbogaci się o dwóch nowych pracowników.

Burmistrz ogłosił nabór na stanowiska w referatach: geodezji i gospodarki gruntami oraz budownictwa i architektury. I to już kolejny raz, bo chętnych jest jak na lekarstwo.

Okazuje się, że o fachowców wcale nie jest tak łatwo. W przypadku referatu budownictwa i architektury Piastów już od kilku lat poszukuje planisty-urbanisty na wolne stanowisko. Sekretarz miasta Artur Szlapa mówi, że aktualny nabór w tej jednostce jest szóstym, albo siódmym w ciągu ostatnich trzech lat.

– Zgłaszali się kandydaci, ale ostatecznie nikt nie został zatrudniony. Nie ma co kryć: zakres prac jest nie mały, a proponowana płaca nie jest zbyt wysoka – mówi sekretarz Szlapa. A obsadzenie wakatu znacząco przyśpieszyłoby sprawy związane ze sporządzaniem m.in. projektów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, co bezpośrednio przekłada się na rozwój.

Koniecznością jest też przyjęcie pracownika w referacie geodezji i gospodarki gruntami. Jedna z pracownic szykuje się do przejścia na emeryturę. Jednocześnie wydziałowi temu dochodzą nowe zadania do realizacji, związane ze zmianą przepisów, jak chociażby tworzenie mapy cyfrowej.                

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.