Za mało stojaków na rowery w Piastowie

Region

Mieszkańcy Piastowa narzekają, że przy stacji PKP Piastów nie mają gdzie zaparkować rowerów, ponieważ jest tylko jeden stojak na rowery. To stanowczo za mało jak na potrzeby takiego miasta jak Piastów.

Z dnia na dzień robi się coraz cieplej i coraz więcej ludzi zamiast samochodem, czy autobusem, podróżuje rowerem. Dlatego ważne jest, aby w miastach była przygotowana odpowiednia ilość miejsc parkingowych dla rowerów przy stacjach kolejowych, czy urzędach.

Jak informuje nas jeden z czytelników, takich miejsc przy stacji PKP Piastów jest niewiele – Osoby, które dojeżdżają do dworca rowerem mają problem z przypięciem pojazdu w odpowiednim miejscu, ponieważ jest tam tylko jeden stojak na rowery, a to stanowczo za mało – twierdzi czytelnik.

Rzeczywiście, jak na potrzeby takiego miasta jak Piastów, jeden stojak przy stacji to trochę mało. Dlatego postanowiliśmy zgłosić problem do referatu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Urzędu Miejskiego w Piastowie.

– Mieliśmy sygnały o zbyt małej liczbie miejsc parkingowych na rowery pod stacją PKP Piastów zarówno po północnej jak i po południowej stronie, a odpowiadając na zapotrzebowanie mieszkańców zamierzamy powiększyć możliwości zaparkowania rowerem przy stacji poprzez postawienie dodatkowych stojaków – poinformował nas Jan Nowacki, kierownik referatu GKiM.

Nowy stojak pojawi się też koło Urzędu Miasta w Piastowie – Zamierzamy również postawić nowy stojak na rowery przy budynku Urzędu Miasta na ul. 11 Listopada 8, aby interesanci urzędu mieli możliwość bezpiecznego zaparkowania roweru – dodaje Nowacki.

Nowe stojaki mają zostać ustawione już niebawem i wtedy rowerzyści będą mogli bez problemu zostawić swoje pojazdy pod stacją PKP, czy urzędem miejskim.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.