W niedzielę większość sklepów nieczynne

Region

W najbliższą niedzielę - 15 sierpnia - większość sklepów będzie zamknięta. Tego dnia przypada święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny - ustawowo wolne od handlu.

Zgodnie z kodeksem pracy, w takim dniu pracować w handlu nie mogą osoby zatrudnione w sklepie na podstawie umowy o pracę. Według kodeksu „praca w święta w placówkach handlowych jest niedozwolona”.

Nie ma natomiast przeszkód, by 15 sierpnia pracował w sklepie sam właściciel albo osoba zatrudniona na podstawie umowy zlecenia. Art. 151 (9a) Kodeksu pracy nie zakazuje zatrudniania takich osób w dni świąteczne, zezwala również na normalny handel w święta w tzw. placówkach użyteczności publicznej. Zaliczają się do nich np. w apteki czy stacje benzynowe. Ustawowy zakaz handlu obejmuje 12 świątecznych dni w roku.

W dużych galeriach otwarte będą wyłącznie kina i restauracje. Zakupy można będzie robić tylko w małych sklepach prywatnych.

Arkadia
Niedziela: nieczynne,
Ciemna City: 10:00 – 22:30

Blue City
Niedziela: nieczynne

CH Janki
Niedziela: nieczynne
Ciemna City 10:00-22:00
Restauracje 10:00-22:00
Casino Olympic – 10:00-05:00

Galeria Mokotów
Niedziela: nieczynne
Ciemna City 10:00 do końca ostatniego seansu

Złote tarasy
Niedziela: nieczynne
Multikino 09:00 do ostatniego seansu

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.