W Grodzisku zatrzymano grupę złodziei

Region

Grodziscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy włamali się do studzienki telekomunikacyjnej i próbowali ukraść kabel. Grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Od kilku miesięcy trwało śledztwo w sprawie włamań do studzienek komunikacyjnych na terenie Żabiej Woli. Grodziskim kryminalnym udało się wytypować samochód, którym mogą poruszać się sprawcy. Gdy tylko podobne auto pojawiło się w nocy w Żelechowie policjanci rozpoczęli jego obserwację. Po kilku minutach z pobliskiej studni wyszedł mężczyzna z brzeszczotem w ręku, a za nim dwóch innych ciągnących za sobą zwój kabla.

Na widok policjantów złodzieje rozproszyli się i zaczęli uciekać. Po chwili pościgu udało zatrzymać się dwóch 25-latków. Następnego dnia został zatrzymany również 24-latek. Funkcjonariusze udowodnili sprawcom oprócz ostatniego nieudanego włamania również wcześniejsze kradzieże z pięciu innych studzienek telekomunikacyjnych. Właściciel odzyskanych przedmiotów określił ich wartość na około 30 tyś. zł.

Sąd wydał decyzję o trzy miesięcznym areszcie dla zatrzymanych mężczyzn. Za włamanie i kradzieże kabli Paweł S., Adrian N. i Dariusz P. mogą trafić za kratki nawet na 10 lat.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.