W Grodzisku jak w Sandomierzu?

Region

Już wkrótce centrum miasta ma zmienić się nie do poznania. Kamienice przy ul. Sienkiewicza zostaną odnowione, być może powstanie tam galeria handlowa.

Większość budynków przy ul. Sienkiewicza obecnie odstrasza swoim wyglądem: są brudne, szare i bardzo zaniedbane. W najgorszym stanie jest kamienica, w której mieścił się urząd pocztowy. Wkrótce ma ona zostać wyburzona i zbudowana od nowa. Ponieważ obiekt znajduje się pod ochroną konserwatora zabytków, elewacja będzie miała zachowany pierwotny charakter. Obecnie trwa przygotowanie dokumentacji technicznej dotyczącej tego obiektu. – Mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku coś zacznie się dziać w tym miejscu. W sumie do zagospodarowania przy ul. Sienkiewicza jest około 800 mkw. – mówi Mirosław Szechalewicz, naczelnik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miejskiego w Grodzisku Mazowieckim.

Trwa również modernizacja ul. Harcerskiej. Do tej pory rozebrano tam dwa wyjątkowo szpecące budynki. Urzędnicy prowadzą obecnie pertraktacje z właścicielem kolejnej kamienicy przeznaczonej do rozbiórki. – Chcielibyśmy zabudować ul. Harcerską, która dzisiaj jest w dość opłakanym stanie. Mam nadzieję, że w tym roku rozpocznie się jakaś budowa – mówi Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska. Największy problemem podczas likwidacji budynków komunalnych przeznaczonych do rozbiórki są mieszkańcy, którym gmina musi zapewnić lokale zastępcze. W kamienicy przy ul. Sienkiewicza dotyczy to ok. dziesięciu rodzin. Do tej pory wysiedlonym mieszkańcom gmina zapewniła mieszkania w budynkach komunalnych i socjalnych, np. przy ul. Traugutta. – Dobrze by było, aby modernizacja się powiodła – mówi Radek, mieszkaniec bloków przy ul. Skłodowskiej-Curie. – Gdyby rzeczywiście kamienice zostały odnowione, to centrum Grodziska odzyskałoby swój dawny malowniczy charakter, a razem z deptakiem klimatem przypominałby Sandomierz albo Kazimierz nad Wisłą – cieszy się nasz czytelnik. 

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.