W 2011 będziemy pracować przez 252 dni

Region

Zmiany w kodeksie pracy i układ kalendarza sprawią, że w przyszłym roku w pracy spędzimy 252 dni.

Od 1 stycznia 2011 w życie wchodzi nowelizacja kodeksu pracy. Zgodnie z wprowadzonymi zmianami od przyszłego roku 6 stycznia, czyli Święto Trzech Króli staje się dniem wolnym od pracy. Jednak nowelizacja wprowadza również inna zmianę, która dotknie pracowników. Mianowicie znika zapis, który nakładał na pracodawcę obowiązek „oddania dnia wolnego”, gdy jakieś święto przypadało w sobotę.

Jeśli udałoby nam się wziąć kilka dni wolnych w poszczególnych miesiącach moglibyśmy mieć aż sześć długich weekendów. Pierwszy z tych weekendów wypadł by już na początku stycznia. Święto Trzech Króli wypada w czwartek, wystarczy zatem wziąć wolny piątek i już mamy czterodniowy długi weekend.

Podobna sytuacja ma miejsce w maju, czerwcu, sierpniu i listopadzie. Przyszłoroczna majówka może trwać nawet pięć dni. A wystarczy wykorzystać tylko dwa dni urlopu – w piątek 29 kwietnia i w poniedziałek 2 maja.

W czerwcu występuje ta sama sytuacja, co w styczniu. Boże Ciało przypada w czwartek 23, wystarczy skorzystać z urlopu wypoczynkowego w piątek 24 czerwca i ponownie mamy cztery dni wolnego. Natomiast w sierpniu Wniebowstąpienie Najświętszej Maryi Panny (15 sierpnia), wypada w poniedziałek, czyli tuż po weekendzie.

Również w listopadzie szykują się nam dwa długie weekendy. 1 listopada, czyli Dzień Wszystkich Świętych wypada we wtorek. Przy wolnym poniedziałku również czeka na nas aż cztery dni wolnego. Natomiast Święto Niepodległości, czyli 11 listopada przypada na piątek.

Jedynym zmartwieniem może być jedynie sylwester. Tu niestety całonocna zabawa przypada na noc z soboty na niedzielę, tak więc już 2 stycznia będziemy musieli wrócić do pracy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.