W wynajmowanym domu mieli uprawę konopi

Grodzisk Maz.

27-latka i 28-latek zajmowali się uprawą konopi w domu położonym na terenie gminy Żabia Wola. Policjanci zabezpieczyli 133 rośliny w różnych fazach wzrostu, kilka kilogramów marihuany, a także urządzenia i przedmioty służące do prowadzenia tego typu działalności.

W akcję zaangażowani byli policjanci z Grodziska Mazowieckiego, Łodzi i Komendy Stołecznej Policji. – Policjanci weszli rano na wytypowaną posesję w gminie Żabia Wola. Na miejscu zastali kobietę i mężczyznę, którzy właśnie wyjeżdżali z działki. Po ustaleniu, że para od około trzech miesięcy wynajmuje dom na tej posesji, policjanci weszli do budynku mieszkalnego – przedstawia asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Wewnątrz mieszkania znaleźli namioty wyposażone w specjalną aparaturę, w których znajdowały się doniczki z roślinami konopi, kilkadziesiąt doniczek bez roślin oraz pięć worków foliowych wypełnionych suszem. W pomieszczeniu, gdzie zorganizowano uprawę działały urządzenia do naświetlania, nawilżania powietrza i nawadniania roślin.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego prokurator przedstawił podejrzanej parze zarzut wspólnego prowadzenia uprawy konopi. Angelika D. została objęta policyjnym dozorem. Wobec Tomasza P. sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące.
 

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.