W weekend zmiana czasu na letni

Region

W najbliższy weekend, a dokładnie w nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas na letni. Wskazówki zegarów przesuniemy z godz. 2.00 na 3.00.

Przejście na czas letni następuje zawsze w ostatni weekend marca. „Tracimy” wówczas godzinę przestawiając zegarki do przodu. A to oznacza nie tylko, że z soboty na niedzielę będziemy spać o godzinę krócej, ale także że popołudniami dłużej będziemy mogli cieszyć się naturalnym światłem słonecznym.

Konieczność zmiany czasu budzi wiele dyskusji. Część osób uważa, że wprowadza ona więcej zamieszania niż korzyści. Dla nich dobra informacja jest taka, że trwają przygotowania do likwidacji tego zwyczaju. Na początku marca w Parlamencie Europejskim prace zakończyła komisja zajmująca się przygotowaniem dyrektywy wycofującej zmiany czasu od 2021 r. Dokument musi być jeszcze przyjęty przez PE i Radę Europejską, ale wobec dużego poparcia w krajach członkowskich dla tej inicjatywy – prawdopodobnie będzie to formalność.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “W weekend zmiana czasu na letni”

 1. lolomii1 pisze:

  jeśli Polska ma przyjąć jeden czas, to tylko i wyłącznie czas letni !
  Inaczej byłoby to dla nas absurdalne i depresyjne wręcz.

 2. Dobrazmiana+ pisze:

  Przed Morawieckim i PiS nie było zegarków. Francuzów uczuliśmy odczytywać godzinę.

  • Zed pisze:

   Że w Średniowieczu nie było czasu letniego to można zrozumieć ale że w Oświeceniu nikt nowoczesny tego nie wdrożył to jest wręcz karygodne. Dopiero musieli zrobić to jako pierwsi Niemcy w czasie I wojny światowej.

 3. Obiektywny pisze:

  Jełopie, osobom czy jakich nazywasz „lewakom” przeszkadza zmiana z letniego na zimowy, a nie z zimowego na letni.

 4. Brwinowianin pisze:

  Parlament Europejski zajmuje się „dyrektywą” o zmianie czasu ???
  Ale czy Polska pozostanie w czasie letnim, czy zimowym?
  Bo gdybyśmy mieli przyjąć czas zachodnioeuropejski (zimowy) jako jeden wspólny czas dla Europy wschodniej i zachodniej to byłoby dla nas bardzo niekorzystne ! Dzień byłby znacząco krótszy, a 22 -czerwca o godz. 1:30 w nocy mielibyśmy już widno ! ABSURD !
  Owszem, popieram projekt aby nie zmieniac czasu, ale pod warunkiem że Polska pozostanie na czasie letnim, a nie zimowym !
  Już w samej tylko Polsce kiedy słońce zachodzi w Świnoujściu to w Warszawie jest już ciemno. Więc w samej tylko Polsce można zaobserwować iż długość dnia różni się miedzy zachodem a wschodem kraju o 20-35 minut !

 5. Brooonioo pisze:

  I dobrze ze przesuwaja bedzie dluzej jasno;))) lewakom wszystko przeszkadza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły