W weekend otwarcie Mediateki

Grodzisk Maz.

Już w najbliższą sobotę w Grodzisku Mazowieckim odbędzie się uroczyste otwarcie Mediateki. Na mieszkańców czekają liczne atrakcje i koncerty.

Mediateka to jedna z najważniejszych grodziskich inwestycji kulturalnych. Budynek będzie służył jako centrum integracji społecznej ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb seniorów. Znajdzie się tam też nowoczesna strefa usług bibliotecznych, czyli właśnie mediateka. – To nie tylko budynek, ale innowacyjny projekt, który służy integracji społecznej. To przestrzeń wymiany wiedzy, prezentacji pomysłów i twórczych rozwiązań, gdzie działają prawdziwi pasjonaci. W  obiekcie przewidziano organizowanie zajęć dla różnych środowisk i grup wiekowych, tak by był on miejscem dla każdego mieszkańca – zaznacza grodziski urząd.

A co dokładnie znalazło się w środku? – Parter to przestrzeń, w której odbywać się będą zajęcia ze Strefy Aktywnego Seniora. Piętro dedykowane jest nowoczesnej bibliotece, która połączy tradycyjne wypożyczanie książek z  działalnością multimedialną i edukacyjną. Dorośli będą mieć salę komputerową, salę do pracy cichej oraz multimedia (audiobooki i filmy). Dla dzieci przygotowano innowacyjne rozwiązanie, salę YouMedia. Do nauki i zabawy będzie, m.in. wykorzystywana bieżnia wirtualnej rzeczywistości oraz druk 3D – informuje magistrat.

Atutem Mediateki jest też jej lokalizacja. – Nowoczesny budynek, położony wśród drzew w bezpośrednim sąsiedztwie Parku im. hr. Skarbków, zachęca do spędzania wolnego czasu. Przeszklone okna z widokiem na okolicę oraz przyjazne wyposażenie umilą każdą chwilę i wzbogacą odwiedzających o doznania kulturalne i  rozrywkowe – zapewniają grodziscy urzędnicy.

Uroczyste otwarcie zaplanowano na najbliższą sobotę, 6 października. W programie nie tylko przecięcie wstęgi (godz. 14.00), ale dużo atrakcji dla mieszkańców. Dla starszych – recital Jerzego Połomskiego (godz. 15.00). Dla młodszych koncert Mateusza Ziółko. Również w sobotę będzie można podziwiać wystawę obrazów Pawła Cabanowskiego. Zabawa będzie trwała także w niedzielę. O godz. 16.00 koncert kwartetu z Miasta Partnerskiego Weiz i Grodziskiego Chóru Bogorya. O godz. 18.00 zabawa taneczna.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.