W trzy dni złapali 10 nietrzeźwych kierujących

Grodzisk Maz.

Policjanci z grodziskiej komendy podsumowali początek majowego weekendu. W ciągu zaledwie trzech dni funkcjonariusze zatrzymali 10 kierujących na „podwójnym gazie”. Dziewięciu z nich to... rowerzyści.

Od piątkowego popołudnia policjanci prowadzą akcję „Bezpieczny weekend”. Mimo licznych apeli i informacji o wzmożonych kontrolach wielu kierowców odważyło się wsiąść do samochodu po spożyciu alkoholu. W ciągu trzech dni funkcjonariusze grodziskiej drogówki zatrzymali 10 kierujących na rauszu. 

– W sobotę po 14.00 policjanci grodziskiej drogówki zostali wezwani do Siestrzeni, gdzie na ruchliwej drodze DK-8 miało dojść do zdarzenia drogowego. Na miejscu okazało się, że opel zderzył się ze skodą. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń ciała. Powód kolizji wyszedł na jaw po kontroli trzeźwości. 41-letni kierowca opla miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany, a jego samochód odholowany. Za nieodpowiedzialność na drodze grozi mu teraz kara do 2 lat więzienia i utrata prawa jazdy – informuje asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Grodziscy policjanci kontrolowali również rowerzystów. Zatrzymano dziewięciu mężczyzn w wieku od 24 do 73 lat, którzy w stanie nietrzeźwości poruszali się jednośladami. – Niemal wszyscy poruszali się po drogach w godzinach wieczornych i nocnych, stwarzając tym jeszcze większe zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu – dodaje asp. sztab. Zych.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.