W trosce o zdrowie

Nadarzyn

Często powtarzamy, że zdrowie mamy tylko jedno i trzeba się o nie troszczyć. Znakomitą okazję ku temu będą mieli mieszkańcy gminy Nadarzyn.

W dniach 18-21 stycznia na odbędzie się Nadarzyński Tydzień Zdrowia. Czas ten będzie poświęcony profilaktyce onkologicznej. Warto wykorzystać nadarzającą się okazję i wykonać bezpłatne badania. Zgodnie ze starym porzekadłem „im wcześniej, tym lepiej”. W wielu przypadkach czas odgrywa główną rolę. Wczesne wykrycie choroby pozwala zastosować właściwe leczenie i zwiększa szansę na jej wyleczenie.

Jednak w przypadku Nadarzyńskiego Tygodnia Zdrowia kluczowe jest słowo profilaktyka, czyli zapobieganie chorobom. Zarazem jest to utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego trybu życia. Nadarzyński Tydzień Zdrowia skierowany jest do wszystkich, którzy korzystają z usług Ośrodka Zdrowia w Nadarzynie lub Młochowie.

Badania są bezpłatne. Dzieci od 2 do 16 roku życia zapraszane są na USG jamy brzusznej. Statystyki medyczne jasno przedstawiają jak ogromnym zagrożeniem dla kobiet nowotwór piersi. Dlatego panie powyżej 35 roku życia powinny skorzystać z możliwości wykonania USG piersi. Nowotwór przez długi czas rozwija się bezobjawowo. Można nie odczuwać dyskomfortu, czuć się dobrze, jednak choroba postępuje. Z kolei panowie powyżej 45 roku życia będą mogli wykonać USG prostaty.

Nadarzyński Tydzień Zdrowia przeprowadzany jest pod hasłem „Zadbam o swoje zdrowie i pójdę na badanie”. Zapisów można dokonywać w ośrodkach zdrowia lub telefonicznie – 22 739 48 40 (Nadarzyn), 22 729 91 46 (Młochów).

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.