W to lato powróci basen w Milanówku

Milanówek

To nie jest prima aprilis. Jak twierdzą władze miasta-ogrodu, milanowski basen przejdzie remont i w nadchodzące lato zostanie udostępniony mieszkańcom.

Przypomnijmy, że basen w Milanówku został zamknięty przed rozpoczęciem sezonu letniego w 2016 r. Obiekt miał nie nadawać się do użytku z powodu złego stanu technicznego. Dno miało być popękane, beton płyty dennej złej jakości, w dodatku basen miał przestać spełniać nowe przepisy dotyczące jakości wody na pływalniach, które weszły właśnie w 2016 r.

Dziś rysuje się zupełnie odmienny obraz rzeczywistości… Na oficjalnej stronie facebookowej Milanówka ukazała się dość szokująca i jednocześnie ważna informacja. – Trwa porządkowanie terenu, niebawem ruszą prace remontowe niecki basenowe oraz zaplecza. Na 1 czerwca planowane jest rozpoczęcie napełniania basenu wodą – przeczytaliśmy.

Z niedowierzaniem skontaktowaliśmy się z burmistrzem miasta-ogrodu. Najpierw spytaliśmy czy to prawdziwa informacja, mając na uwadze, że dzień wcześniej był prima aprilis. Okazuje się, że basen zostanie otwarty. – Uruchamiamy, basen będzie funkcjonował. To nie jest prima aprilis. Póki co, obiekt będzie miał charakter taki jak do tej pory (przed zamknięciem basenu – przyp. red.). W przyszłości będziemy go udoskonalać – mówi Piotr Remiszewski, burmistrz Milanówka.

W 2016 r. oceniono, że obiekt nie spełnia żadnych norm, oraz że jest w złym stanie. Co się zmieniło od tamtej pory? – Przed zamknięciem obiektu nie było żadnych ekspertyz, mimo że w obieg publiczny taka informacja została opublikowana za poprzedniej kadencji. Była opinia osoby, która pracowała w Zakładzie gospodarki komunalnej i mieszkaniowej w Milanówku, że ten obiekt nie nadaje się do niczego. I to była jedyna opinia na podstawie której wyłączono basen z użytkowania… – wyjaśnia Remiszewski. – Wykonaliśmy nową ekspertyzę, z której jasno wynika, że ten obiekt nadaje się do rewitalizacji. Ekspertyzę przeprowadził ekspert, niezależny biegły, z wszystkimi potrzebnymi uprawnieniami – dodaje.

O szczegółach prac jakie zostaną wykonane opowiedział nam sekretarz miasta. – Planujemy napełnianie niecki od 1 czerwca, następnie przeprowadzimy diagnostykę. Co ważne, wcześniej zostanie zrobiony nowy system uzdatniania wody. Niecka basenowa będzie piaskowana, a później malowana specjalną farbą. Wycięto już niektóre chaszcze, zrobiła się tam fantastyczna wielka przestrzeń. Część prac wykonujemy przy pomocy własnych zasobów, czyli z wykorzystaniem m.in. Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Znalezione są również specjalistyczne firmy, które zajmą się remontem – powiedział Piotr Iwicki, sekretarz Milanówka.

Jak usłyszeliśmy, uruchomienie będzie kosztowało miasto-ogród ok. 300 tys. zł.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “W to lato powróci basen w Milanówku”

 1. Aga pisze:

  Brawo Milanówek, szkoda żeby taki obiekt niszczał.

 2. Piotrek pisze:

  No i to jest LEPSZA ZMIANA i może dni Milanówek już nie będą w stylu lat 30

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły